Sen öldürttüğün 50 kişinin ailelerinden özür dile

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin Eş Genel başkanı 'ı aradığını ancak telefonlara çıkmadığını söyledi. Erdoğan, 'Diyarbakırlılardan özür dile' diyen Demirtaş'a cevap verdi.

Giriş Tarihi: 6.6.2015 17:13 Güncelleme Tarihi: 6.6.2015 17:16
Sen öldürttüğün 50 kişinin ailelerinden özür dile

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağrı'da vatandaşlara seslendi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

- Ağrı'ya doğalgaz getirmek için özel yasa çıkarttık. Yarın sandıkları patlatmaya var mısnız, oylara sahip çıkmaya var mısınız?

- 12 yıl önce Ağrı'da üniversite olacak deseler inanırmıydınız. Ağrı'da 12 yıl önce 16 km bölünmüş yol vardı biz buna 306 km daha ilave ettik. Ağrı havaalanını tüm baskılara rağmen hizmete soktuk. Geçtiğimiz 202 bin kişi bu havaalanını kullandı. Ağrı'nın içme suyu sorununu biz çözdük. Yeni projelerle Ağrı'yı 2023'e hazırlayacağız.

BİZİM 40 YILLIK SİYASET HAYATIMIZDA KAN YOKTUR

- Dün Diyarbakır'da asla tasvip edemeyeceğimiz bir olay gerçekleşti. Eş Başkan beyefendiye ulaşmak mümkün değil. Daha sonra açıklama yapıyor, halktan özür dile diyor. Eğer özür dileyecek varsa o sensin. 50 kişinin ölümüne neden olan sendin. Ölen Kürt kardeşlerim de. Bu tür vahşete vesile olan sendin. Bizim 40 yıllık siyaset hayatımızda kan yoktur. Ama siz daha siyasette çıraksınız, tehditle yürüyorsunuz.

SEN ÖLDÜRTTÜĞÜN 50 KİŞİNİN AİLELERİNDEN ÖZÜR DİLE

- Van'da bilboardlarda musluklardan kan akıyor. Şırnak'ta bunların yaptıkları ortada. Zaten abin dağda. Beraber yürüyorsun. Kimlğin belli kişiliğin belli kalkıp bize özür dile diyorsunuz.

- Öldürttüğün kişilerin ailelerinden özür dile Saldıradan 1 saat sonra CNN'de çıkıp konuşuyor. Doğan medyasıyla iyi iş tuttular beraber yürüyorlar. Pensilvanya derseniz o zaten bu işlerin profesyoneli.

İLK DEFA BÖYLE GENİŞ BİR CEPHE İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

- Biz manşetlerle vesayetlerle çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Ama unutmayın tuzakların üstünde tuzak vardır. Öyle bir tuzak kurduk biz bu işi bitirdik yok öyle bir şey. İlk defa karşımızda bu kadar geniş bir cephe görüyoruz. Asla yan yana gelmeyecek kesimler eski Türkiye hayalinde birleşti.

- Danıştay bir karar aldı düz lislerde baş örütülü olarak derslere girebilirsiniz

- Bu ülkede ayrımcılığın karşısını dikilen biz olduk. Çünkü biz yaradılanı yaradan'dan ötürü sevdik.

KARANLIK AYDINLAR

- Tek parti dönemini özleyenler var ya hani o 'diktatör' sözünü ağızlarından düşürmeyenler var ya onlar da tarihlerinin en rahat dönemini son 12 yılda yaşadılar. Bu Cumhurbaşkanına, ailesine her türlü hakareti yapacaksın. Bir diktatör ülkesinde bunları yapabilir misin? Kendine kaçacak delik ararsın.

- Dün bu ülkenin vatandaşları korkudan başka ülkelere sığınırken şimdi diğer ülkelerin insanları Türkiye'ye sığınıyor.

- Ey bana karşı bildiri yayınlayan 200 sözde aydın. Daha düne kadar bu ülkede öldürülen aydınların bu ülkede gömülmesine izin vermiyordu. Nazım Nazım Nazım diyorsunuz, Nazım nerede gömüldü, Rusya'da. Bugün dilediğiniz gibi bir araya gelip ülkenin cumhurbaşkanına istediğiniz ifadelerle bildiri yayınlıyorsunuz, peki bu bölücü terör örgütünün bu ülkede akıttığı kanın hesabını nasıl vereceksiniz? Siz nasıl aydınsınız? Ben size nasıl karanlık demeyeyim?

- Bu millet hiç bir zaman zukü alkışlamadı,bu miillet hiç bir zaman gelenin keyfi için geçmişe sövmedi bu miilet hiç bir zaman üçbuçuk soysuzun ardında durmadı,

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sen öldürttüğün 50 kişinin ailelerinden özür dile
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz