barajı aşana kadardı

'nin seçimlerden önce dile getirdiği "Türkiye Partisi" söylemi, barajı aşmasıyla sona erdi. Mitinglerde kullanılan Türk bayrakları, seçim kutlamalarında yoktu.

Giriş Tarihi: 9.6.2015 10:47 Güncelleme Tarihi: 9.6.2015 11:25
Türk bayrağı barajı aşana kadardı

7 Haziran seçimlerinde barajı aşmak için "Türkiye Partisi" imajı vererek Türk bayraklarıyla miting alanlarında şov yapan 'liler, seçim akşamı aslına döndü.

Miting alanlarında eşliğinde 'barış', 'kardeşlik' mesajlarının yerini Kürtçe PKK sloganları aldı. Seçimler öncesi Batılı seçmene şirin görünmek için çeşitli kampanyalar yapan HDP özellikle seçime 15 gün kala Türk bayrağına sarılmıştı. Miting alanlarında PKK'yı sembolize eden bayraklar ve parti flamalarının yanında Türk bayrakları da dalgalanmaya başlamıştı.

Seçim meydanlarından 'Türk, Kürt, Çerkez, Ermeni herkesi kucaklıyoruz' diyerek Türk bayraklarına gönderme yapan Demirtaş, barajı geçip partisi yüzde 13 oranında oy alınca zafer sarhoşu olup bayrakları unuttu!

SOKAKLARA ÇIKTILAR

HDP'nin CHP seçmeninden kayma ve tehditle aldığı oylar başta Diyarbakır olmak üzere Doğu ve Güneydoğu'da coşkuyla kutlandı. Ancak o kutlamalarda dikkat çeken bir detay vardı. Oy toplamak için seçim meydanlarında kullanılan Türk bayrakları ortadan kayboldu.

Akşam

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk bayrağı barajı aşana kadardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz