geliyor!

Çinli e-ticaret devi Group'un eski CEO'su, Çin'in en zengin iş adamlarından Jack Ma, küresel ekonominin 'na hazırlandığını söyledi

Giriş Tarihi: 11.6.2015 09:47 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 09:58
3. Dünya Savaşı geliyor!

Çinli e-ticaret devi Group'un eski CEO'su, Çin'in en zengin iş adamlarından Jack Ma, küresel ekonominin 3'üncü Dünya Savaşı'na hazırlandığını söyledi. Ma, ancak bunun askeri bir savaştan ziyade, internet ve diğer mobil platformlar üzerinden yaşanacak bir ticari savaş olacağını söyledi. Online ve mobil platformlardan ticaret savaşının yeni bir küresel çatışma dalgası yaratacağını ifade eden Ma, ancak bu dalganın ülkeleri birbirine düşürmek yerine Çin, ABD gibi ülkeleri sosyal sorunlara karşı işbirliği yapmasını sağlayacağını vurguladı.

New York'ta bir toplantı sırasında konuşma yapan Ma, "Üçüncü dünya savaşı çıkacak, ama bu savaş uluslar arasında olmayacak. Bu savaşta, hep beraber hastalık, yoksulluk ve iklim değişikliğine karşı savaşacağız ve geleceğimizin bu olacağına inanıyorum" dedi.
Hayattaki tutkusunun bu çatışmayı fitillemek olduğunu söyleyen Ma, Alibaba'nın e-ticareti küreselleştirme misyonunun yardımcı olabileceğini söyledi.ürmek yerine, Çin ve ABD gibi ülkelerin sosyal sorunlara karşı işbirliği yapmasını sağlayacak.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
3. Dünya Savaşı geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz