İzmir'e de çözüm olmadı

İzmir'de1 Haziran'da yenilenen elektronik ücret toplama sistemindeki değişikliğin getirdiği sorunlar nedeniyle yaşanan sıkıntı devam ediyor.

Giriş Tarihi: 13.6.2015 15:21 Güncelleme Tarihi: 13.6.2015 15:21
İzmir'e kağıt bilet de çözüm olmadı

Kent içi toplu taşımada, otobüs, metro, hafif raylı sistem ve deniz ulaşımında entegre olarak kullanılan elektronik ücret toplama sisteminde, 13 Ocak'ta açılan ihale sonucuna göre işletme hakkının 1 Haziran itibarıyla başka bir firmaya geçmesinin ardından yaşanmaya başlayan sorunlar aşılamadı.
Sistem değişikliğinin yapılamaması nedeniyle 1-10 Haziran'da toplu taşıma araçlarının zorunlu olarak "ücretsiz" hizmet verdiği İzmir'de, 11 Haziran'dan bu yana ise sınırlı sayıda kart dolum gişesinin hizmet vermesine karşın "ücretsiz geçiş" uygulamasına son verildi.

Yeni sistemde halen otomatik kart dolum cihazlarının ve bayilerin aktif hale getirilememesi nedeniyle özellikle işe geliş ve gidiş saatlerinde İzmirliler uzun süre gişe kuyruğunda beklemek zorunda kaldı.
""de çözüm olmadı

Bu arada, kartını yeni sisteme henüz uyarlatamayanlar ve kartında yeterli bakiyesi olmayanlar için yıllar sonra yeniden hayata geçirilen "kağıt bilet" uygulaması da yaşanan yoğunluğa çözüm olmadı.

Otobüsler dışında metro ve deniz ulaşımı kullanımı için biletlerin kart dolumu yapılan gişelerde satışa sunulması nedeniyle bu uygulama da işlevsiz kaldı.


Kaynak : AA

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e kağıt bilet de çözüm olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz