Gürsel Tekin'den MHP ve HDP'li vekillere hakaret

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, An­ka­ra­’da­ milletvekili trans­fer ku­li­si­nin hareketlendiğini ileri sürerek, AK Parti'nin tek başına hükümet kurmak için milletvekilini transfer etmeye çalıştığını söyleyip paranın nereden geleceğini de açıkladı. Tekin 'satılık vekillerin' CHP'den değil de MHP ve HPD'de olacağını ima etti.

Giriş Tarihi: 15.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 15.6.2015 16:31
Gürsel Tekin'den MHP ve HDP'li vekillere hakaret

Seçimlerden önce Türkiye'nin 2 gün içerisinde Suriye'ye gireceğini iddia edip ardından çark eden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin iddialarına bir yenisini ekledi. Ankara'daki transfer kulislerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tekin, AK Parti'nin tek başına hükümet kurmak için gereken 18 vekili transfer etmeye çalıştığını iddia etti.

Tekin açıklamasında "AKP'nin 258 milletvekili var. İktidarını koruyabilmek için muhalafetten 18 vekilin desteği gerekiyor. Transfer peşindeler" ifadelerini kullandı. Tekin transfer paralarının ise Katar'dan geleceğini ileri sürdü.

CHP'den çıkmaz MHP ve HDP garanti değil!

CHP'de bu tür transferlerin asla olmayacağını belirten Tekin, diğer muhalefet partileri için "MHP ve HDP'nin içinde de olacağına milyonda bir ihtimal vermek istemiyorum" değerlendirmesi yaparak satılık vekillerin bu iki partide olduğunu ima etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürsel Tekin'den MHP ve HDP'li vekillere hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz