Mursi idama mahkum edildi

'ye önce müebbet daha sonra idam cezası verildi

Giriş Tarihi: 16.6.2015 12:21 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 15:03
Mursi idama mahkum edildi

'ın darbeci mahkemesi seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı'nı idam cezasına çarptırdı.

BİRİNCİ DAVADA MURSİ'YE MÜEBBET

Mısır mahkemesi, daha önce idam konusunda görüş için dosyasını müftülüğe gönderdiği, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi'yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Mısır mahkemesi, daha önce idam konusunda görüş için dosyasını müftülüğe gönderdiği, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı 'yi ve Muhammed Bedi'yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

BİLTACİ VE ŞATIR'A İDAM

Mahkeme, Esma Biltaci'nin babası Muhammed Biltaci ve Hayrat Şatır için de idam cezası verdi.

MURSİ'NİN OĞLU USAME MURSİ A HABER'E KONUŞTU

Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi ve arkadaşları hakkında verilen idam kararını Mursi'nin oğlu Usame Mursi Ahaber'de değerlendirdi.

Mısır'da gösteriler sırasında şehit olan Esma Biltaci'nin abisi ve idam cezasına çarpıtılan Muhammet Biltaci'nin oğlu Ammar Biltaci katıldığı a Haber canlı yayınında "Bu askeri yönetimin bir emridir. Bağımsız olması gereken mahkeme askeri yönetimin emrini uyguladı. Bu şahıslara verilen karar değil tüm halka verilen bir karardır. Ve Mısır halkı dik durmalıdır" dedi.

Aynı zamanda babası Muhammet Mursi'nin avukatı olan Usame Mursi, " Bu kararın arkasında kimler olduğunu biliyoruz ve onlara karşı mücadele ediyoruz" dedi. "Bu tüm Mısır halkının mücadelesidir diyen" Mursi, "Türk halkı askeri darbeler altında nasıl bir yaşam olduğunu bilir, bu darbeler islama karşı darbelerdir" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi idama mahkum edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz