Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun 'yüzde 60'lık bloğu' boş laf

Koalisyon matematiğinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun MHP'yi HDP ile yüzde 60 blokta saymasına Bahçeli'den çok sert tepki geldi. Bahçeli yüzde 60 blok için "boş laf" dedi.

Giriş Tarihi: 17.6.2015 10:06 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 16:59
Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun 'yüzde 60'lık bloğu' boş laf

MHP'ye yakınlığıyla bilinen Etik Haber'e konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

'Azınlık Hükümet'i sonuçsuz'

Bizim kategorik itirazlarımız yok, sadece ilkelerimiz var. Koalisyona gireriz değil, sadece konuşmaya başlarız. Azınlık hükümeti formülü sonuçsuzdur ve doğru değildir.

HDP'li hiçbir formül gündemimizde değil

HDP'nin içinde yer alacağı veya destek vereceği her formül bizim dışımızda ve gündemimizde değildir.

Yüzde 60'lık blok boş laf

Yüzde 60'lık bloktan bahsediliyor. Bu bize göre boş laftır. Oranların toplamıyla hükümet kurulacaksa, ne ilkeye, ne ahlaka, ne de haysiyete ihtiyaç vardır.

PKK'nin siyasi kuryesi ile aynı blokta olmayız

Kundaktaki bebekleri kurşunlayan, Mehmetçikleri, polisleri ve masum binlerce vatandaşımızı acımasızca katleden bir terör örgütünün siyasi kuryesiyle aynı blokta nasıl bulunuruz? Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast eden mihraklarla işimiz ve münasebetimiz katiyen olmaz.

Kılıçdaroğlu hadiseye çok yanlış bakıyor

CHP Genel Başkanı hadiseye çok yanlış taraftan bakmaktadır. CHP sözcüleri ezbere konuşmakta ve havanda su dövmektedir.

CHP'nin HDP'ye ikna teşebbüsü zaman israfı

Bizim HDP konusunda ikna edilmemiz olmayacak bir şeydir. CHP bu çerçevede fazlaca emek sarfetmesin. Böylesi bir teşebbüse heves edenler sadece zamanlarını israf etmekle kalmazlar, Türkiye'ye de haksızlık ederler. Milliyetçi Hareket Partisi kan dökenlerin, bundan pişmanlık duymayanların, küresel plan ve projelere tetikçilik yapan kiralık katillerin hiçbir şart altında meşruiyet kazanmalarına hizmet etmez.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun 'yüzde 60'lık bloğu' boş laf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz