'den flaş itirafı

7 Haziran seçimlerinin ardından adeta sevinç çığlıkları atan 'de ilginç bir gelişme yaşandı. İsrail basını önemli bir itirafda bulunarak, "Güçlü bir hükümeti ve İsrail için büyük bir tehlikedir" dedi.

Giriş Tarihi: 18.6.2015 14:11 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 14:27
İsrail'den flaş AK Parti itirafı

, 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarından duyduğu coşkuyu gizlemeden aktarmaya devam ediyor. 'nin tek başına iktidar olamamasından bir hayli memnun olan İsrail basını, 8 Haziran'dan bu yana karşıtı haberlerine ara vermeden devam ediyor.

"Erdoğan ve Türkiye Filistin'i dünya gündemine taşıdı"

Geçtiğimiz günlerde İsrail dergisi "Mabat Al"da yer alan bir anket sonucu ise, İsrail'in seçim sonuçlarına neden bu kadar sevindiğinin şifrelerini veriyor. Mabat Al'ın İsrail ulusal güvenlik merkezi araştırmalarına dayandırılan analiz haberine göre, İsrail halkı ve hükümeti, Türkiye'de güçlü bir AK Parti iktidarının İsrail için büyük bir tehlike olduğu ifade ediliyor. İsrail'in Türkiye'yi bu kadar büyük bir tehlike olarak görmesinin sebebi ise, "AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin meselesini dünya gündeminin ilk sıralarına taşıyarak, her zaman bu davanın destekçisi olması" şeklinde açıklandı.

"Sadece Türkiye-İsrail ilişkileri tehlikede değil"

Dergi, Türkiye'nin Filistin meselesi üzerine bu kadar eğilmesinin, İsrail-Türkiye ilişkilerine zarar vermekle kalmadığını, aynı zamanda İsrail'in bütün İslam ülkeleriyle arasını açtığını söyleyerek, bu sürecin bu şekilde devam etmesi halinde zararlı çıkacak tarafın İsrail olduğuna vurgu yapıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'den flaş AK Parti itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz