PYD ölüme götürüyor

Çözüm sürecini bahane eden terör örgütü, silahların susmasıyla kadrolarını ikiye katladı.'Kürdistan kuruluyor' bahanesiyle 2 bin genç terör örgütüne katıldı.

Giriş Tarihi: 23.6.2015 10:14
PYD ölüme götürüyor

Kuzey Suriye'de etnik temizlik yapan PYD'nin Türkiye sınırındaki yapılanmasında PKK'nın çözüm süreci fırsatçılığı ortaya çıktı. 2 yıl önce çözüm süreci kapsamında PKK'nın sınır dışına çekilmesi başlarken, buna ters oranla örgüte katılım tüm zamanların rekor seviyesine ulaştı. Çekilme sürecinde 'Kürdistan kuruluyor siz de yerinizi alın' diyerek kandırılan 2 bin kişi kamplarda eğitilip DAEŞ'e karşı PYD saflarında ölüme gönderildi. Bir yandan PKK'lıların sembolik çekilmesi sürerken diğer yandan gençler 'Irak ve Suriye'de Kürdistan kuruluyor.

ÇEKİLME YOK

Bu oluşumda üst düzey görevlerde yerinizi alın' vaadiyle kandırıldı. Bazıları da ailerinden tehditle koparıldı. Yeni örgüt üyeleri kamplarda silah eğitimi alıp Kobani ve Tel Abyad'a gönderildi.

PKK çözümde fırsatçılık yaptı

Koalisyon uçaklarının bombaladığı yerlere yönlendirilen PYD güçlerinin ön saflarına DAEŞ'e karşı örgüte yeni katılan bu gençler kullanıldı. Adeta piyon olarak ölüme gönderilen gençlerin cenazeleri birer birer Türkiye'ye geliyor. PKK'nın çözüm sürecini sabote edip çekilmeyi de fırsat bilip dağ kadrosuna eleman toplamasının altında Suriye planının yattığı belirtiliyor.

Akşam

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD ölüme götürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz