Ahmedinejad: "ABD, Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalışıyor"

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD'nin Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalıştığını iddia etti.

Giriş Tarihi: 24.6.2015 13:24 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 14:17
Ahmedinejad: ABD, Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalışıyor

İran'da yayımlanan Şark gazetesinin haberine göre, Ahmedinejad, Ramazan ayı dolayısıyla ülkenin çeşitli noktalarından gelen din adamları ve öğrencileri ile buluştu.

Hz. Mehdi konusunda iddialı ifadeler kullanan Ahmedinejad, ABD'nin kendi asırlık imparatorluğunu çökertecek esas tehlikenin Hz. Mehdi olduğunu bildiğini ve bunun için Mehdi hakkında geniş çaplı araştırma yürüttüğünü öne sürdü.

Ahmedinejad, Kendilerine göre Hz. Mehdi ile irtibatta olabilecek herkesle iletişime geçiyorlar. Onlarla buluşup bilgilerinden faydalanıyorlar. Dini üniversitelerimizde Hz. Mehdi konusunda yapılan araştırmaların binlerce katı ABD üniversitelerinde yapılıyor. Onlar, bizim Hz. Mehdi'nin peşinde olduğumuzdan daha ziyade onun peşindeler iddiasında bulundu.

ABD devletini Şeytanın devleti olarak tanımlayan Ahmedinejad, ABD devletinin Allah ve Hz. Mehdi'ye ulaşmayı engellemek için şeytan tarafından kurulduğunu öne sürdü.

ABD'nin Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalıştığını iddia eden Ahmedinejad, Şeytanın devleti Hz. Mehdi gelirse işinin bittiğinin farkındadır diye konuştu.

Bazı inanışlara göre, Hz. Mehdi yer yüzüne geri dönerek İslam'ın dünyadaki hakimiyetini sağlayacak.

DHA

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmedinejad: "ABD, Hz. Mehdi'yi yakalamaya çalışıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz