DEAŞ Aziziye'nin bir kısmını ele geçirdi

DEAŞ'in Suriye'de Haseke kentindeki Aziziye bölgesinin bir kısmında denetimi ele geçirdiği ve şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 28.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 28.6.2015 16:21
DEAŞ Aziziye'nin bir kısmını ele geçirdi

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, DEAŞ militanları, ülkenin kuzeydoğusunda bulunan Haseke'deki Aziziye bölgesinin bir kısmını ele geçirdi ve buradaki Vatan Hastanesi yakınlarına kadar ilerledi.

Haseke'nin Batı Nişva, güney ve doğu kesimlerinde DEAŞ ile bazı Kürt grupların desteklediği rejim güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden kaynaklar, militanların Merkezi Hapishaneye saldırarak bir kısmını ele geçirdiğini ve ele geçirilen kısımdaki tüm tutukluları serbest bıraktığını kaydetti.

Zeytinyağı alacaklar dikkat!

Kaynaklara göre, orduya ait savaş uçakları ile helikopterlerin hapishane çevresini yoğun bir şekilde bombalamasının ardından militanlar geri çekildi. Buna karşın DEAŞ militanları, Gazale bölgesindeki askeri kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldırdı, çok sayıda rejim askeri öldü.

HASEKE'DEKİ SİVİLLER GÜVENLİ KAMIŞLI BÖLGESİNE SIĞINIYOR

Öte yandan Haseke'deki çatışma bölgelerinden binlerce kişinin güvenli gördükleri Kürt bölgelerine sığındığı ancak Kürt grupların, sadece Kürt kefil bulmaları durumunda Arapların bölgeye girişine izin verdiği iddia edildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Haseke'de yaşanan çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden siviller, Kürt grupların kontrolünde bulunan, Türkiye sınırındaki Kamışlı'ya sığınıyor. Haseke'den gelen Kürtlerin geçişine izin verilirken, Arapların ise ancak Kürt bir kefil bulmaları durumunda Kamışlı'ya girebildiği öne sürüldü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
DEAŞ Aziziye'nin bir kısmını ele geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz