Ateşle oynuyor

Provokatörlük yaparak, halkı yeniden sokağa dökmeye çalışan HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, tansiyonun yüksek olduğu bölgeye giderek Türkiye’yi suçlayan açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 29.6.2015 10:50 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 11:31
Ateşle oynuyor

Türkiye'yi 6-7 Ekim'de sokağa çıkın çağrısıyla kana bulayan HDP'nin Eş Genel Başkanları'ndan Selahattin Demirtaş, Kobani'deki DEAŞ katliamına yönelik mesajlarında temkinli yaklaşırken, diğer eş başkan Figen Yüksekdağ tam gaz tahrik ediyor. Türkiye'ye yönelik ağır hakaretlerden de çekinmeyen Yüksekdağ, Kobani'deki DEAŞ saldırısından dolayı Suruç'a giderek yaptığı konuşmada tahrikten ödün vermedi. Yüksekdağ, hükümet için Türk Dil Kurumu Sözlüğü'ne göre "kavga çıkarmaktan hoşlanan, edepsiz kişi" anlamına gelen "Şirretlik yapıyor" ifadesini kullandı.

DEAŞ'ın yeniden Kobani'ye bombalı araçla saldırması üzerine Yüksekdağ, Türkiye'yi suçlayarak halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek açıklamalarda bulundu. Bununla da yetinmeyen, Şanlıurfa'nın Suruç sınır bölgesine giderek Kobani için yine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti aleyhinde açıklamalar yaparak Türkiye'yi suçladı. 6-7 Ekim'de 'Sokağa çıkın' çağrısı ile 50 kişinin yaşamını yitirdiğini çabuk unutan Figen Yüksekdağ, DEAŞ saldırısının sorumlusu olarak Türkiye'yi işaret etmekten geri durmadı.

DEAŞ bahanesiyle tahrik etti

DEAŞ'ın Türkiye sınırından geçip Kobani'ye girdiği iftirasını tekrarlayan Yüksekdağ, "Bırakın sızmayı elini kolunu sallayarak sınırdan gidip geldiler. Buna ilişkin kamera kayıtları, fotoğraflar yayınladık, tanıklar ortaya çıkardık ama bunları siyasi iktidar gündemine almadığı gibi yalanladı. Hukuk, adalet mekanizmaları onların yalanlarına hizmet ediyor ve bundan dolayı tek bir soruşturma açılmadı. Hala iktidar şirretlik yaparak hesap vermekten kaçıyor. Şirretlik yaparak bu kadar kanın, katliamın üzerine oturamazsınız. Şirretlik yaparak insanlık suçunun sorumluluğunun üzerini örtemezsiniz." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ateşle oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz