Türkiye sınırında İsrail ajanları

Devletin zirvesine sunulan istihbarat raporu, Türkiye'nin Suriye sınırında oynanan oyunu gözler önüne serdi. Türk istihbaratı tarafından hazırlanan raporda, MOSSAD'ın eğittiği 3 bin ajanı Türkiye'nin Suriye sınırına gönderdiği ifade edildi.

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:34
Türkiye sınırında İsrail ajanları

PKK'nın Suriye'deki kolu PYD, Suriye'nin Kuzeyi'nde kanton sahalarını genişletmek ve arada kalan Türkmen ve Arapların yaşadığı yerleşim yerlerini boşaltarak Akdeniz'e çıkışı olan bir Kürdistan'ı kurmak için operasyonlarını sürdürürken, Türk istihbaratının raporu şoke etti.

İSRAİL BİNLERCE KÜRT'Ü BUGÜNLER İÇİN EĞİTTİ

Türk istihbaratı tarafından hazırlanarak devletin zirvesine sunulan raporda, İsrail istihbarat teşkilatı MOSSAD'ın çoğunluğu Kürtlerden oluşan 3 bin ajanını iki yıl kadar önce Suriye'nin kuzeyine gönderdiği tespiti yer alıyor. Raporun detaylarında, İsrail'in çoğunluğu bölge Kürtlerinden oluşan 3 bin kişiyi yıllarca eğiterek her türlü gayri nizami savaş koşullarında her türlü unsura komuta edebilecek ajan-komandolar yetiştirdi.

HER BİRİ BÖLGEDEKİ HER DİLİ ANADİLİ GİBİ KONUŞUYOR!

Akit'in ulaştığı bilgilere göre, her biri başta Kürtçe olmak üzere bölgedeki her türlü yerel dil ve lehçeye kadar çok sayıda dili anadili gibi konuşan, gerektiğinde gereken lehçeleri aksansız kullanabilen ajanlar, Suriye'nin kuzeyindeki kantonları birleştirerek Akdeniz'e ulaşan bir Kürt devleti oluşturmak için bölgeye sızdı.

ETNİK TEMİZLİĞİN MİMARLARI İSRAİL AJANLARI!

Üstün vasıfları nedeniyle kısa sürede PYD'nin içinde sivrilen, çoğu bölgenin sorumluluğunu eline geçiren İsrail ajanlarının, Türkmen ve Arap yerleşim yerlerindeki etnik temizliğin de mimarı olduğu belirtiliyor. İsrail ajanlarının sadece PYD içinde olmadığı, başta DAEŞ olmak üzere bölgede savaşan tüm unsurların içine sızdığı da devletin zirvesine sunulan bilgiler arasında.

PROF. DR. OYA AKGÖNENÇ'İN TESPİTLERİ YERİNDE

Türk istihbaratının raporu, gazetemize açıklamada bulunan uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Oya Akgönenç'in, "DAEŞ, bölgede sadece İsrail'e saldırmadı, neden? Suriye'nin kuzeyiyle ilgili olarak İsrail dışında herkes konuşuyor, neden? İsrail el altından Kürt gruplara yardım etmektedir. İsrail, Suriye'de kendisine bağlı bir Kürt grubunun bulunmasını arzu eder. Kuzey Irak'ta bu gayretlerini gördük. Aynı şeyin Suriye'de olmaması için hiçbir sebep yok. İsrail, Kürt gruplarının avantajlı durumlarından her zaman yararlanabilecektir. İsrail gün geldiğinde payına düşeni alır" şeklindeki tespitlerinin de ne kadar yerinde olduğunu göstermesi açısından oldukça çarpıcı bulundu.

(Akit)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye sınırında İsrail ajanları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz