'da Sisi'ye karşı direniş çağrısı

'da İhvan liderlerine verilen idam ve hapis cezalarının yankısı sürerken 'in siyasi kolu olan olan Hürriyet ve Adalet Partisi'nin ayaklanma çağrısı yaptığı iddia edildi. Mursi yönetimin Yatırım Bakanı Yahya Hamit'den açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 2.7.2015 10:33
Mısır'da Sisi'ye karşı direniş çağrısı

'da güvenlik güçlerinin düzenlediği baskında, aralarında bir eski milletvekilinin de bulunduğu Teşkilatı üyesi 9 kişi öldürülmüştü. Yaşanan olayların akabinde İhvan-ı Müslimin ülke genelinde isyan başlattığı iddia edilmişti.

İhvan Sözcüsü Muhammed Muntasır da Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Şerefli insanların hainlerin eliyle öldürülmesi, hain ve katil Sisi'nin, Sina'daki acizliğini ve başarısızlığını avutma girişimidir'' dedi. İhvan, Mısır'da Aralık 2013'te terör örgütü ilan edilmişti.

Halkı silahlı bir çatışmaya değil darbeci Sisi yönetimine karşı direnişe çağıran Mursi'nin Yatırım Bakanı Yahya Hamit söz konusu iddialar için "Silahlı isyan açıklamamız yok, biz Mısır'daki darbe yönetimine karşı mücadelemizi barışçıl yöntemlerle sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.

Tansiyonun giderek yükseldiği Mısır'da medyada Müslüman Kardeşlere karşı açık bir saldırı kampanyası başlattı. Mısır halkına Müslüman Kardeşler üyelerini hedef gösteren televizyon yayınlarına ek olarak Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin bir an önce idam edilmesini isteyen televizyon yorumcularının sözleri de sosyal medyada sıkça paylaşılıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'da Sisi'ye karşı direniş çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz