7 Haziran'dan sonra Ankara'da bir ilk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nu 7 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez bugün Beştepe’de topluyor. Partiler arası koalisyon çalışmaları sonuç verirse bu zirve aynı zamanda, 62’nci Hükümet’in Erdoğan başkanlığındaki son toplantısı olacak

Giriş Tarihi: 6.7.2015 11:33 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 11:35
7 Haziran'dan sonra Ankara'da bir ilk

İktidar ve muhalefet partileri, koalisyon kurma hazırlıklarına odaklandı. Sürece yön verecek isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Erdoğan'ın Meclis Başkanlık Divanı oluşturduktan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hükümeti kurma görevini vermesi bekleniyor. Bu süreç devam ederken Erdoğan, bugün Bakanlar Kurulu'nu Beştepe'de topluyor. Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 4'üncü kez gerçekleştirilecek toplantı, seçimlerin ardından ilk olma özelliğini taşıyor. Kurulun gündeminde ise Suriye'deki gelişmeler ve ekonomi var.

İFTAR DA VERİLECEK

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki toplantıya kabine üyelerinin yanısıra Genelkurmay yetkilileri, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ekonomi bürakratlarının da katılarak son gelişmeler hakkında alanlarıyla ilgili bilgi vermeleri bekleniyor. Meclis Başkanı seçilen İsmet Yılmaz'ın yerine yeniden Milli Savunma Bakanlığı görevine atanan Vecdi Gönül de toplantıya katılacak. Bugün gerçekleştirilecek Bakanlar Kurulu toplantısı, eğer koalisyon kurulursa, 62'nci Hükümet'in Erdoğan başkanlığındaki son toplantısı olacak. Hem üç dönem kuralına takıldığından dolayı milletvekili seçilemeyen hem de yeni kabinede görev almayacak isimler, son kez Beştepe'deki zirvede yerlerini alacak. Erdoğan, toplantı sonrası Bakanlar Kurulu üyelerine iftar da verecek. (Yeni Şafak)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Haziran'dan sonra Ankara'da bir ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz