Mehmet Baransu ile CHP'li İlgezdi arasındaki şok bağlantı

Paralel Yapı'nın tutuklu tetikçisi Mehmet Baransu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye 'Seni bitireceğim' diye savaş açmıştı. Ancak ne olduysa Baransu, İlgezdi'yi bitirmekten bir anda vazgeçti ve devrimci Battal ile cemaat kol kola girdi.

Giriş Tarihi: 6.7.2015 09:31
Mehmet Baransu ile CHP'li İlgezdi arasındaki şok bağlantı

Paralel Yapı, Mehmet Baransu üzerinden savaş açtığı Battal İlgezdi'den istediklerini alınca ateşkes ilan etti. Tüm yolsuzluk ve kanunsuzluk haberleri birden rafa kaldırıldı.

Paralel Yapı'nın tutuklu tetikçisi Mehmet Baransu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye "Seni bitireceğim" diyerek 3 yıl önce savaş açmıştı. Ancak Baransu ne olduysa Battal İlgezdi'yi bitirmekten bir anda vazgeçti ve sonrasında da Devrimci Battal ile Cemaat kol kola girdi.

İLGEZDİ KÖŞEYE SIKIŞMIŞTI

2012'de cemaatin tetikçisi Mehmet Baransu ekranlardan parmak sallayarak İlgezdi'ye tehditler savurmuş, yazdığı köşede, attığı twitlerde Battal İlgezdi'ye savaş açmıştı. Rüşvet ve ihaleye fesat karıştırma suçlamalarıyla köşeye sıkışan Battal İlgezdi, iddialarla ilgili tek bir açıklama bile yapamamıştı. İlgezdi'nin cevap verememesi üzerine saldırılarını daha da sıklaştıran Baransu kanal kanal dolaşarak her defasında ayrı skandalı gündeme getiriyordu.

BATTAL CEMAAT İLE KOL KOLA


Baransu ve Taraf gazetesi ne olduysa bir anda bu yayınlarını durdurdu. İddalara göre, yolsuzluk haberleriyle İlgezdi'ye şantaj yapıldı. İlgezdi de, dosyaların sümen altı edilmesi koşuluyla Paralel Yapı'nın tüm taleplerine olur verdi. İstediğini alan cemaat İlgezdi'nin peşini bıraktı. Daha düne kadar Ataşehir Belediyesi'nde yapılan yolsuzlukları çarşaf çarşaf yayınlayan Paralel medya, Türkiye'nin günlerdir konuştuğu, 5 milyon dolara 3 rezidans alan CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi haberini görmezden geldi. Taraf, Zaman, Bugün, Meydan gibi Paralel Yapı'nın medya organları ayan beyan yolsuzluk skandalı için tek kelime yazmadı.

KOLEJE DESTEK

İddilara göre Paralel Yapı ile Battal İlgezdi arasındaki bir başka anlaşma da cemaatin Ataşehir'de belediye binasının hemen yakınına inşaa ettiği kolej üzerinden yapıldı. Battal İlgezdi, daha önce ruhsat verilmeyen Paralel kolej inşaatına, başkan olduktan sonra ruhsat verdi.

(Güneş)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Baransu ile CHP'li İlgezdi arasındaki şok bağlantı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz