Hürriyet'ten Bahçeli'ye Ramazan operasyonu

Hürriyet, Devlet Bahçeli ile yapılan röportajda kullandığı fotoğraf ile büyük bir skandala imza attı. Ahmet Hakan Coşkun'un yaptığı söyleşide 'çay içen Bahçeli' fotoğrafı kullanan Hürriyet, gelen tepkiler üzerine o fotoğrafı internet sitesinden kaldırdı. 'Bahçeli oruç tutmuyor' algısı oluşturan fotoğrafın ise 11 Haziran'da yani, Ramazan'dan 6 gün önce çekildiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 8.7.2015 16:46 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 16:46
Hürriyet'ten Bahçeli'ye Ramazan operasyonu

Hürriyet gazetesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı röportajda kullandığı fotoğraf ile algı operasyonuna imza attı. Ahmet Hakan Coşkun'un yaptığı söyleşide Bahçeli'nin çay içerken çekilmiş fotoğrafı yayınlandı.

Gazetede, çay bardağının üstü yazı ile kapatılırken, internet sitesinde ise özgün hali ile yayınlandı. "Devlet Bahçeli Ramazan ayında oruç tutmuyor" algısına neden olan fotoğraf, MHP camiasından gelen tepkiler üzerine internet sitesinden kaldırıldı.

"11 Haziran'da çekmiştim şimdi yayınlandı"
Fotoğrafın yayınlanmasındaki gerçek ise Hürriyet'in foto muhabiri Rıza Özel'in Twitter'dan yaptığı açıklama ile ortaya çıktı. Özel, Bahçeli'nin çay bardaklı fotoğrafını 11 Haziran'da çektiğini açıkladı. Bahçeli, bu tarihte Hürriyet gazetesinin Ankara bürosunu ziyaret edip yine söyleşi vermişti. O gün çay içerken çekilen fotoğrafının Ramazan ayında kullanılması sosyal medyada "Bahçeli oruç tutmuyor mu" polemiğine neden oldu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet'ten Bahçeli'ye Ramazan operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz