Fener, stadın kapısını Ülker’e 60 milyon Euro’ya açtı

Fenerbahçe, yıldız transferlerinin maliyetini karşılayabilmek için stadının isim hakkını satışa çıkardı. Fenerbahçe’nin bunun için Ülker ile 5 yıllık anlaşma karşılığı 60 milyon Euro ya da 10 yıllık anlaşma karşılığı 150 milyon Euro için pazarlık yaptığı söyleniyor.

Giriş Tarihi: 9.7.2015 09:58
Fener, stadın kapısını Ülker’e 60 milyon Euro’ya açtı

Aygün Özipek
Başta üç büyükler olmak üzere spor kulüplerinin milyon dolarlık transfer çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bunların maliyetinin nasıl karşılanacağı da merak konusu oldu. Özellikle transferde öne çıkan Fenerbahçe'nin, yeni yıldızlarının parasını sponsoluktan çıkarmayı planladığı öğrenildi. Geçen sezon sponsor bulamayan Fenerbahçe'nin, yeni sezonda bu sorunu aşmak ve yıldızların parasını karşılamak için sponsorluk görüşmelerine başladığı belirtiliyor.

Masada iki teklif var

Fenerbahçe bunun için de Şükrü Saracoğlu Stadı'nın isim hakkını satışa çıkardı. Fenerbahçe'ye ilk teklifin ise Ülker'den geldiği konuşuluyor. Fenerbahçe ile basketbolda da işbirliği olan Ülker'in Şükrü Saracoğlu Stadı'nın başına ismini yazdırmak istediği ve bunun için Fenerbahçe ile masaya oturduğu belirtiliyor. Kulislerde konuşulanlara göre Fenerbahçe ile Ülker'in stadın isim hakkı için oturduğu masada iki teklif var. İlki, 5 yıllık anlaşma karşılığı 60 milyon Euro. İkinci teklif ise 10 yıllık anlaşma karşılığı 150 milyon Euro. Fenerbahçe yönetimi ile yapılacak anlaşma şartlarına göre stadın ismi Fenerbahçe Ülker Şükrü Saracoğlu stadı olacak. Fenerbahçe ayrıca Ülker ismini formaların sırt kısmına koyacak. Fenerbahçe basketbolda Ülker ile anlaşmaya gitmiş hem basketbola sponsorluk yaptırmış hem de salonunu yaptırtmıştı. Kanarya, ayrıca forma kol kısmı için BEKO ile anlaşma sağlamaya çalışıyor. Beşiktaş Vodofone'la yeni stadının isim hakkı için 15 yıllığına 145 milyon dolara, Galatasaray Türk Telekom'la stadının isim hakkı için 10 yıllığına 80 milyon dolara anlaşmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Fener, stadın kapısını Ülker’e 60 milyon Euro’ya açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz