CHP yeni bir İSKİ skandalına doğru

Türkiye CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve milletvekili eşinin Rezidans skandalını konuşuyor. Yemin töreninde sol yumruğunu kaldırarak sosyalist çevrelere mesaj veren Gamze İlgezdi’nin sahibi olduğu rezidans daireleri nasıl elde ettiği, memuriyetten bu kadar parayı nasıl biriktirdiği merak ediliyor. Aynı projede CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızının da bir dairesinin olduğunun belgelenmesi, olaya farklı bir boyut kazandırdı. Pis kokuların geldiği ve rezidans skandalında akıllara takılan tüm sorulara Ersoy Dede cevap verdi.

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:14
CHP yeni bir İSKİ skandalına doğru

İŞTE ERSOY DEDE'NİN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR

O DAİRELER HİÇBİR ŞEYLE İZAH EDİLEMEZ!


Sol yumruğu havada girdiği TBMM'de, devrimci pozlar veren Gamze Akkuş'un Bağdat Caddesi'ndeki rezidans daireleri ile Akit Gazetesi, yılın haberini yaptı.. Evvela en başta bu hakkı teslim edelim. Neden yılın haberi?. Çünkü Gamze Hanım'ın daireleri, izah edilemeyecek daireler değil. Şöyle anlatırsın, böyle yuvarlarsın, bir şekilde izah edersin. Ama o haber sayesinden açılan kapıdan içeriye girdiğimizde karşımıza çıkan manzaranın izahı yok.. Farkındaysanız, resmen Gamze Akkuş kenara çekilmiş, rezidanslar üzerinden ağır taarruz altındaki parti yönetiminin hızla yok oluşunu izliyor.. Hatta kim bilir belki de içten içe; "vay ben ne yaptım da siyasi varlığımı borçlu olduğum kocamın başını böyle derde soktum" diye hayıflanıyordur..

BATTAL İLGEZDİ'NEN O BİNADA 40 DAİRESİ VAR

CHP siyasetini yakından takip edenler bileceklerdir.. Battal İlgezdi, Ataşehir ilçe olmadan önce o bölgenin en prestijli projelerinin altında imzası olan bir müteahhittir. Misal şimdi deniyor ya 'Buz Rezidans'ta üç dairesi var, iki dairesi var'.. Söyleyelim o binada 40 dairesi var İlgezdi'nin.Çünkü Başkan olduğunda, o vakitler ismi 'Arcadia' olarak kamuoyuna açıklanan projede, ortaklığı bozup da hissesini istediğinde bizzat kendi adına 40 daire tescillendi tapuda. Sonra ne yaptı, sattı mı, hatırlı kişilere hediye mi etti, ne etti bilemem…

Ama vakıa bu..

HİBE Mİ EDİLDİ?

Nereden biliyorum?. Çünkü o bina için ihtiyaç duyulan arazi büyüklüğü 1080 metrekareydi.. Bu arazinin 538 metrekaresi hali hazırda inşaat şirketindeydi zaten. Geri kalan 538 metrekare ise üç aile tarafından işgal alanıydı.. Gecekondu yani.. Neyse bu üç aileye, başka bir bölgede yapılmış bir siteden üçer daire verilerek 538 metrekare arsaları Buz Rezidans'a katıldı.. Biz de öyle öğrendik bu işleri.. Vel hasılı kelam, Battal İlgezdi'nin burada edindiği 40 daireye ne oldu, duruyor mu, yoksa hibe mi edildi, satıldı mı, bu da çıkar ortaya.. Kayıt devam ediyor.

GAMZE HANIM O EVE NASIL SAHİP OLDU?

Gelin daha derin bir bilgi vereyim size.. Gamze Hanım, bölgenin en prestijli ve en pahalı sitesinde bir dubleks yaptırmıştı kendine.. 300 metrekare.. Kamyonla para döktü içine.. 1 ay ya oturdu ya oturmadı. Bıraktı gitti evi.. Sonra satıldı orası.. 2 Milyon Lira civarında bir paraya.. O eve nasıl sahip oldu peki Gamze Hanım?..

GAMZE HANIM ATAŞEHİR'DE NEDEN SEVİLMİYOR?

Siyasete, ön seçimle birinci sıradan girdiği için adı konmamış bir dokunulmazlığı olduğundan söz edilir hep.. Peki soralım isterseniz, Gamze Hanım Ataşehir'de ne kadar seviliyordu?.. Soruya soruyla karşılık verelim.. Ön seçimden 25 bin 520 oy alarak birinci çıkan Gamze hanım, en düşük oyu hangi bölgeden aldı dersiniz?.. Bildiniz, bravo.. Ataşehir'den elbette..Niye?.. Dedim ya antipati vardı zaten Gamze Hanım'a.. Ve bu daha Battal Bey ile nişanlılarken patlak vermişti.. Daha Ataşehir Belediyesi'nde kadrolar bile oturmamışken.. Daha Ataşehir belediyesi, tam manasıyla belediye bile olamamışken, Battal Bey eşini hem sağlık, hem de kültür müdürü olarak atadı.. CHP seçmeni, 'bu kadar da olmaz' dedi.. Bu kadar da olurdu, olmuştu.. Belediyede iki daire müdürlüğünü birden nişanlısına verdi Battal Bey..

BATTAL İLGEZDİ'NİN EŞİNE DÜĞÜN HEDİYESİ

Bu İlgezdi'nin, müstakbel eşine 'Düğün hediyesi'ydi.. Battal Bey'in ikinci eşi olan Gamze Hanım'la düğünü, Baykal ve Kılıçdaroğlu'nu da bir araya getirmişti. İkisi de nikah şahidi olarak deftere imza koydu.. Gamze Hanım, tartışmalar büyüyünce belediyedeki resmi görevlerinden istifa etti ama'Ataşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür Koordinatörü' sıfatıyla, yine belediye'nin ekonomik olanaklarıyla çalışmaya devam etti.. Bu icraatları da milletvekili olana kadar sürdürdü..

KILIÇDAROĞLU 3 GÜNDÜR SUSKUN

Baykal'ın ağır topu Mehmet Sevigen'in, rezidans tartışmaları sırasında, kameralar önüne geçip "gereğini yerine getirmesini bekliyoruz" diye beyanat veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun, üç gündür suskun olmasını anlayabiliyor musunuz?.. Sevigen, üzerine atılı her suçtan aklandığı halde, istifaya zorlamaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir'de tartışmalı bir rezidans binasında, kızı ve birinci derece yakınlarının daire sahibi olmasını nasıl karşılıyor?.. Bu daireler nasıl edinildi?. Acaba Kılıçdaroğlu, 'sessizce beklersem unutulur gider' diye mi düşünüyor ki?.. Kasımda erken seçim var Bay Kılıçdaroğlu.. Bu pisliği ortadan kaldırmazsan, ya partini baraj altında bırakırsın ya da koltuğunu kaybedersin.. Kalın sağlıcakla.

Ersoy Dede/YENİ AKİT

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP yeni bir İSKİ skandalına doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz