Demirtaş'tan haddi aşan

Dün Başbakan 'nun AK Parti grup toplantısında söylediği "Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim. Büyük ihtimalle hükümet kurma görevi verilecek." sözlerinden sonra HDP Eşbaşkanı Demirtaş tepki çeken bir attı.

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:37 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 12:13
Demirtaş'tan haddi aşan tweet

TBMM Başkanlık Divanı'nın oluşmasıyla birlikte anayasal süreç tamamlandı ve dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan 'na hükümeti kurma görevini verdi.

Ancak, dün gün içinde HDP Eşbaşkanı ciddiyetsiz bir tutumla, dalga geçer gibi bir twit attı.

Başbakan Davutoğlu'nun hükümeti kurma görevini alacağı yönündeki haberi Twitter hesabından paylaşan Demirtaş, haberin üstüne gayri ciddi bir ifadeyle "hadi cnm inş ya" şeklinde bir yorumda bulundu.

Halkın bütün yatırım, borç, bütçe planlamalarını koalisyon görüşmelerine ve olası bir tekrar seçime göre ayarladığı, tüm dikkatiyle gelişmeleri izlediği bir ortamda "Türkiye partisiyim" mottosuyla meydanlara çıkan HDP Eşbaşkanı'nın böylesine ciddiyetsizce bir tavır takınması, ülkenin geleceğiyle ilgili en önemli süreci alay konusu yapması tepkiyle karşılandı.
Öte yandan, görev Davutoğlu'na verildi ve Davutoğlu koalisyon görüşmeleri sırasında Demirtaş'ı da ziyaret ettiğinde, HDP Eşbaşkanı'nın bu ciddiyetten uzak, dalga geçen tutumunun devam edip etmeyeceği merak konusu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan haddi aşan tweet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz