Ahmet Hakan'dan komik savunma

Devlet Bahçeli'ye 'Ramazan günü çay içiyor' kumpasını kuran Hürriyet'in tepe takımı, önceki gün teknede viski keyfi yaparken yakalanmıştı. Bu görüntülere teknede bulunan isimlerden Ahmet Hakan komik bir savunmayla yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 13.7.2015 13:25 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 13:33
Ahmet Hakan'dan komik savunma

Seçimlerden sonra CHP, HDP ve MHP'nin yüzde 60'lık blok oluşturduğunu iddia eden Doğan Medya, 60'lık blok savı üzerinden siyaseti dizayn etmeye çalıştı. Ancak TBMM Başkanlığı seçiminde MHP lideri Devlet Bahçeli bu blokla beraber hareket etmeyince, sermaye ve Doğan çok sinirlendi. Devlet Bahçeli bu hareketinin karşılığı olarak anında cezalandırıldı. Hürriyet, Ahmet Hakan'a ofisinde röportaj veren Bahçeli'nin fotoğraflarını Ramazan günü elinde çay bardağıyla vererek akıl almaz bir algı operasyonuna imza attı.

Ancak oruç üzerinden siyaset yapan Aydın Doğan ve avanesi önceki gün viski masasında yakalandı. Aydın Doğan, Datça Mersincik Koyu'nda gazetesi Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve Hürriyet Yazarları Mehmet Yılmaz ile Ahmet Hakan Coşkun'la tekne keyfi yaptı. Yatta tavla eşliğinde koyu muhabbet yapan ekibin masasında ise çay ile viski bardakları dikkat çekti. Ahmet Hakan'ın ise peşpeşe sigara tüttürdüğü görüldü. Tekne keyfindeki görüntüler, Devlet Bahçeli'yi oruç tutmuyor gibi gösteren Hürriyet avanesinin bazı sözlerini akıllara getirdi. Ahmet Hakan geçen hafta, Bahçeli röportajı için "Ben de oruçluydum" ifadelerini kullanırken, Aydın Doğan da geçmişte "Maalesef oruç tutamıyorum ama Ramazan'da ve kandillerde içki içmem. Onun dışında içerim" demişti.

AHMET HAKAN KOMİKLEŞTİ

Bu görüntülerle kendi kazdıkları kuyuya düşen Doğan Grubu'nda yanıt verme görevi Ahmet Hakan'a verilmiş olacak ki bugünkü köşesini bu konuya ayırmış. Ancak konuya ilişkin doğru dürüst tek bir kelime edemezken, fotoğrafı kimin çektiği üzerinden komik bir savunmaya girişti. Hakan, fotoğrafları Reza Zarrab'ın çekip Takvim gazetesine verdiğini iddia eden bir yazı kaleme aldı. Ancak röportajında, Bahçeli'nin fotoğraflarını Ramazan günü elinde çay bardağıyla vererek akıl almaz bir algı operasyonuna imza atan Hakan, kendi fotoğrafların içeriğine dair bir açıklama getiremedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Hakan'dan komik savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz