Doğan Medya’dan MHP operasyonu

Yayınlarıyla Ak Parti-CHP koalisyonunu dayatan Hürriyet Gazetesi, hükümette yer almaması için MHP’ye şantajını sürdürüyor. İşte Hürriyet’in gerçek yüzü...

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:33 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 10:04
Doğan Medya’dan MHP operasyonu

Aydın Doğan'ın Hürriyet Gazetesi, bu hafta AK Parti'nin koalisyon için ziyaret edeceği MHP'ye aba altından 'Koalisyon kurma' sopası göstermeye devam ediyor.

Şantajlar sürüyor

Hürriyet, ilk operasyonu Ahmet Hakan röportajında oruçlu olan Devlet Bahçeli'nin elinde çay bardaklı arşiv fotoğrafı kullanarak yaptı.

MHP operasyonu daha soğumadan ikincisi dün geldi. Hürriyet'in Washington muhabiri Tolga Tanış, "Hacker skandalı neden çözülmez" başlıklı yazısında İtalya'daki Hacking Team adlı şirketin Türkiye'de Emniyet Genel Müdürlüğü ile anlaşma yaptığını,hakim kararı olmadan bireyleri dinleme hizmeti aldığını yazdı. Tanış, Cemaatin emniyetten temizlendiği duyurulduktan sonra 2014 yılı sonuna kadar bilgisayar korsanlığı yapıldığını söyleyerek, Paralel Yapı'yı akladı. iddiaya göre, bu işlem için Hacking Team'a emniyet adına ödemeyi Datalink adlı şirket yapıyor. Şirketin sahibi Atalay Candelen ise MHP'ye kurulan kasetli şantajda Bahçeli'nin suçladığı iş adamı Faruk Bayındır'ın ortağıydı. Hürriyet, MHP'ye "Gülenciler gitti, bu işi emniyet yaptı" diyerek hükümeti işaret etti.

Tekne sefası

Koalisyona kilitlenen Hürriyet'in sahibi ile Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Yazarı Mehmet Yılmaz ile diğer yazarı Ahmet Hakan,

Ege koylarında teknede görüntülendi. Bahçeli röportajı için 'İkimiz de oruçluyduk' diyen Hakan'ın içilince oruç bozan sigara kullandığı görüldü.

Star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan Medya’dan MHP operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz