Saadet zinciri

Battal İlgezdi'nin belediye başkanı olmasından sonra, eniştesi başta olmak üzere, kendisinin ve eşi Gamze İlgezdi'nin yakınlarının gayrimenkul zengini olduğu ortaya çıktı. Enişte Nurettin Şahin, İstanbul ve Malatya'da 8 taşınmaz sahibi

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:19 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:31
Saadet zinciri

Ataşehir Belediye Başkanı CHP'li Battal İlgezdi'nin sadece eşi değil, yakın çevresindeki herkesin rant tezgâhının içinde olduğu anlaşıldı. Battal İlgezdi'nin belediye başkanı olmasından bu yana, SGK emeklisi enişte Nurettin Şahin ile Gamze İlgezdi'nin babası, annesi ve ablasının üzerine kaydedilen gayrimenkuller göz kamaştırıyor.
Nurettin Şahin, Battal İlgezdi'nin ablasının eşi, SGK emeklisi. Nurettin Şahin, kayınbiraderi Battal İlgezdi'nin belediye başkanı olduğu 2009'dan sonra hızla zenginleşmeye başladı. Nurettin Şahin, 2010'dan bu yana, Ataşehir'de ve memleketi Malatya Arapgir'de, değeri milyonlarla ölçülen tam 8 gayrı menkul sahibi oldu.

MALATYA'DA 6 GAYRİMENKUL...

Nurettin Şahin adına tapuda kayıtlı olan en değerli mülk, Ataşehir'deki 8 katlı bina... TEM otoyolu Ataşehir girişinin yakınındaki Işıklar Caddesi üzerinde bulunan 1900 adadaki 49 numaralı bağımsız arsa, 23 Mart 2012'de Şahin tarafından satın alındı. Becerikli enişte Nurettin Şahin'e ait arsanın üzerinde, 1 yıl kadar önce inşaat yükselmeye başladı. Planlarda, arsanın zemin üstüne 3 kat öngörülüyordu. Ancak bodrum, giriş ve üstüne, kot farkı bahanesiyle 5 kat fazladan yapıldı. Özel bir koleje astronomik bir fiyata kiralanan Küçükbakkalköy'deki binanın değeri, 50 milyon lira civarında.

Enişte Nurettin Şahin'in mal varlığı sadece bununla sınırlı değil. Battal İlgezdi'nin belediye başkanı olduğu Ataşehir'de, Nurettin Şahin'in adına bir taşınmaz daha görünüyor. Küçükbakkalköy 231 pafta, 1918 ada 2 parsel numarasıyla kayıtlı taşınmaz, 25 Aralık 2012'de Nurettin Şahin tarafından alındı. Tapu kayıtlarında, Nurettin Şahin'in, Malatya merkez Üçbağlar Mahallesi'nde 1, Arapgir ilçesine bağlı Çakırsu Mahallesi'nde de 5 gayrı menkul sahibi olduğu görülüyor. Malatya'daki gayrı menkuller de Battal İlgezdi'nin belediye başkanı olmasından sonra, biri 2012'de, diğerleri de 2015'te satın alınmış.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin ikinci eşi, milletvekili Gamze İlgezdi'nin ablası Oya Şenyurt adına, Bodrum Türkbükünde 11 Ekim 2011'de kaydedilen dillere destan bir villa bulunuyor. Battal İlgezdi ve ailesinin, yazın çoğunu bu villada geçirdikleri biliniyor. İstanbul Sarıyer'de de 3 katlı villa sahibi olan Oya Şenyurt'un adına, Didim Akbük, Beykoz Görele Mahallesi ve Ataşehir Küçükbakkalköy'de de değeri milyonlarca lirayla ölçülen gayrı menkuller kayıtlı.

BÜTÜN AKRABALAR ZENGİN OLDU

Oya Şenyurt'un eşi Özer Çetin Şenyurt'un ise 2010 öncesi ticaretle uğraştığı ve iflas ettiği biliniyor. Kendisini, Oya Şenyurt'un Beykoz Görele mahallesindeki gayrı menkule ortak olduğu görünüyor. Gamze İlgezdi'nin diğer kardeşleri Oya, Necla ve Neşe Akkuş'un da Didim, Türkbükü, Sarıyer, Beykoz, Ataşehir, Kâğıthane ve Sarıgazi'deki gayrı menkullerde ortaklıkları var. Gamze İlgezdi'nin babası Dursun Akkuş ve annesi Remziye Akkuş'un da Didim, Gelibolu ve Kâğıthane'deki 5 ayrı arazi ve evde ortaklıkları bulunuyor.

DAİRE ZENGİNİ ÇİFT

Ataşehi r'deki rant paylaşımında şu ana kadar ortaya çıkan rakamlar dudak uçuklattı. Ailesinin tamamını gayrimenkul zengini yapan İlgezdi'nin abla, enişte, bacanak üzerinden milyonlarca liralık servet edindiği tespit edildi.
Gamze Akkuş İlgezdi'nin 13'i Buz Rezidans, 3'ü Kadıköy Winds Surf olmak üzere 16 dairesi dışında;
Ablasının kocası Özer Çetin Şenyurt Beykoz Görele mahallesinde bir daire.
Babası Dursun Akkuş'un Didim'de bir daire.
Annesi Remziye Akkuş'un Didim Akbük, Gelibolu Bolayır ve Kağıthane Merkez'de olmak üzere 4 daire.
Kız kardeşi Oya Akkuş'un Didim Akbük, Bodrum Türkbükü, Sarıyer İstinye, Beykoz Görele, Ataşehir Küçükbakkalköy'de olmak üzere 5 daire.
Kızkardeşi Necla Akkuş'un Kağıthane Merkez'de bir daire.
Kızkardeşi Neşe Akkuş'un Sancaktepe Sarıgazi'de bir daire.
Battal İlgezdi'nin şahsının 5, ablası Fahriye Şahin'in 1, ablasının kocasının 8 olmak üzere 14 lüks dairesi olduğu tespit edildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Saadet zinciri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz