Tehdit etti, dövdürdü intihara sürükledi

Rantın, kaçağın, kıyağın kol gezdiği CHP’li Ataşehir Belediyesi’nde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Başkan İlgezdi’nin usulsüzlüklerine karşı çıkanlar ise ölümle tehdit ediliyor.

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:47 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:48
Tehdit etti, dövdürdü intihara sürükledi

CHP'li Ataşehir Belediyesi'ndeki Buz Rezidans skandalıyla ilgili iddialar sürerken; Başkan Battal İlgezdi hakkında önemli suçlamalar ortaya atıldı. Korktuğu için adını gizleyen CHP'li eski Ataşehir Belediyesi üst düzey yöneticisi, yaşadıklarını "Battal Bey'e dokunan yandı. Yolsuzluk dosyalarını Mali Şube polisi yıllarca incelemedi. Her seferinde cemaatin korumasında olduğu söylendi" dedi.

İddialara göre, Başkan Battal İlgezdi'nin müdürlük sözü verdiği ancak yerine getirmediği öğretmen intihar etti. Hukuk İşleri Müdürü E.I.'nın ağzına silah dayadı. Sürgün ettiği Başkan Yardımcısı H.T. kanser oldu. Diğer bir Başkan Yardımcısı olan E.D.'ye rüşvet iftirası attı. Bir çok kişiyi de dövdürdü.

CHP Milletvekili Gamze İlgezdi'nin sol yumruklu TBMM şovundan sonra ezilenler için yaptığı hareketle rezidans zenginliğini gölgelemeye çalıştığı ortaya çıkınca, Ataşehir Belediyesi Başkanı olan eşi Battal İlgezdi hakkındaki iddialar da birbiri ardına gelmeye başladı. Ataşehir Belediyesi'nin eski üst düzey yetkilisi, yıllar boyunca mücadele ettiği yapıyı Star Gazetesi'ne anlattı.

Paralel Yapı korudu

Adının açıklanmasını istemeyen eski üst düzey yönetici Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkındaki iddialarını şöyle sıraladı:

"Ataşehir'de imar açısından ciddi yolsuzluklar var. Kadıköy Belediyesi döneminde başlayıp Ataşehir döneminde devam edenler vardı. Bir AVM'de fazla kat var, ortak alanların iskana açılması var. Bodrum ve sığınakta olmaması gereken 17 iş yeri 6 yıldır kaçak. Yıllarca şikayet ettik. Başka konularda da şikayetçi olduk. Şikayetler her seferinde polis ve adliyeden döndü. Cemaatin koruması altında denildi. Mali Şube'ye götürülen yolsuzluk dosyalarının tamamı kapatıldı. Onların işini takip eden savcılar vardı. 20 gün önce İçişleri Bakanlığı'nın 20 parselle ilgili Battal İlgezdi başta olmak üzere 5 belediye yetkilisi hakkında soruşturma hazırlandığını öğrendik."

Arsayı Kadıköy verdi

"Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 1999'da CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı sürecinden beri tanınıyor. Bildiğimiz kadarıyla 2000 yılında hiçbir variyeti yoktu . Kadıköy Belediyesi'nden kooperatif kuracağız diye yer aldı ve kendi akrabalarını üye yaptı. O zamandan sonra hali vakti yerine geldi"

Yardımcıya rüşvet skandalı

"Onunla uğraşanlar çeşitli şeyler yaşadı. Başkan Yardımcısı E.D. için bir gazetede 'Yakını AVM'den onun için 150 bin TL rüşvet aldı' haberi çıktı. E.D. kendini şikayet etti; yargılandı. Mahkeme o haberdeki para verilen kişiyi bulamadı. E.D. önce başkan yardımcılığından sonra CHP'den atıldı"

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehdit etti, dövdürdü intihara sürükledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz