Melih Aşık'tan Demirtaş hayranlarına sert eleştiri!

Milliyet Gazetesi yazarı Melih Aşık, seçim sürecinde Selahattin Demirtaş'ı allayıp pullayanları sert bir şekilde uyardı.

Giriş Tarihi: 14.7.2015 13:57 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 14:04
Melih Aşık'tan Demirtaş hayranlarına sert eleştiri!

İŞTE MELİH AŞIK O YAZISI

ÇATIŞMALAR BAŞLADI

"Türk devleti onlarca karakol, askeri amaçlı yol, kültürel soykırım ve askeri amaçlı barajlar yaparak ateşkes koşullarını ortadan kaldırmıştır. Kürdistan'ın barajlara ihtiyacı yoktur. Bundan sonra tüm barajlar, baraj yapımında kullanılan araçlara gerilla güçlerimizin hedefinde olacaktır..." KCK, birkaç gün önce yaptığı bu küstah açıklamanın hemen ardından yol kesme, adam kaçırma türünden eylemlere yöneldi. Çatışmalar başladı. Ağrı ve Ardahan'dan gelen haberlerin ilk bilançosu; bir ölü, yaralılar ve yakılmış TIR'lar.

DEMİRTAŞ KCK'YA SAHİP ÇIKTI
Dün HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a KCK'nın açıklamasına ne dediği soruldu. Cevap; "Tümüyle ateşkesin bitmesinden söz etmiyorlar. (Ateşkesi) İhlal eden askeri baraj ve yol yapımlarının durması gerekir, durmazsa misilleme yapılacak diye okuduk." Görüldüğü üzere KCK, bölgede benim istemediğim hiçbir yatırımı yapamazsınız, yaparsanız saldırırım, diyor, Selahattin Demirtaş da KCK'ya sahip çıkıyor.

MELİH AŞIK / MİLLİYET

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Aşık'tan Demirtaş hayranlarına sert eleştiri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz