CHP'li Murat Hazinedar servetine servet kattı

Ataşehir Belediyesi’ndeki skandalın bir benzerinin Beşiktaş’ta yaşandığı ortaya çıktı. Murat Hazinedar, başkan seçilmesinin ardından 10 milyon liralık Boğaz manzaralı bir villa ve arsa aldı.

Giriş Tarihi: 17.7.2015 14:02
CHP'li Murat Hazinedar servetine servet kattı

CHP'li belediyelerdeki yolsuzluk iddialarının arkası kesilmiyor. Ataşehir'de CHP'li Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi'nin sahip oldukları akılalmaz servetin yankıları sürerken, Beşiktaş Belediyesi'nde de bir skandal patlak verdi.

SERVETİNİ KATLADI

Avukat Murat Hazinedar, 30 Mart 2014'teki mahalli seçimlerde CHP'den Beşiktaş Belediye Başkanı oldu. Hazinedar başkan olmadan önce üzerine kayıtlı iki gayrimenkul bulunuyordu. Hazinedar, başkanlıktaki daha birinci yılını doldurmadan Beşiktaş'ta biri Boğaz manzaralı villa ve biri de arsa olmak üzere piyasa değeri 10 milyon civarında 2 adet gayrimenkul daha satın aldı.

Kendine anında imar izni

Beşiktaş Mecidiye Mahallesi Itrı Sokak'da bulunan gayrimenkullerden ilki Boğaz manzaralı 632 metre karelik arsa. Kayıtlarda, Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar'ın yüzde 50 ortak hissedar olarak görüldüğü arsanın piyasa değeri 4-5 milyon lira civarında. Hazinedar, arsanın değerini katlamak için de 27 Mayıs'ta Beşiktaş Belediyesi'nden imar izni verdi.

Villaya 5.5 milyon lira


Murat Hazinedar, arsayı aldıktan 19 gün sonra hemen bitişiğindeki parselde bulunan villayı da satın aldı. Hazinedar tamamı kendi üzerine kayıtlı olan villaya 5.5 milyon lira ödedi.

Eşine de lüks cip aldı

2013 yılında sadece 21 bin lira vergi ödediği öğrenilen Hazinedar, bu iki gayrimenkulün yanı sıra yine başkan olduktan sonra eşine de piyasa değeri 750 bin lira olan son model bir cip aldı. Hazinedar'ın bu yatırımları belediye başkanlığı maaşıyla nasıl yapabildiği ise merak konusu. (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Murat Hazinedar servetine servet kattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz