CHP'li başkan da hızlı çıktı

Beşiktaş Belediye Başkanı , çivi bile çakmanın yasak olduğu araziyi satın alıp, jet hızıyla yapı izni çıkarttı. Hazinedar'ın milyon dolarlık arsasında temel çalışmaları başladı.

Giriş Tarihi: 18.7.2015 12:01
CHP'li başkan da hızlı çıktı

CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı , boğaz manzaralı villasının yanında aldığı arsaya şantiyeyi kurdu. Arsayı aldıktan sonra imar izni veren Murat Hazinedar'ın kazancı ise 10 milyon liradan fazla.

Ataşehir Belediyesi'ndeki skandalın ardından patlak veren CHP'li ndeki rant vurgununda başkan hızlı çıktı. Murat Hazinedar aldığı villanın yanındaki arsaya jet hızıyla imar çıkarıp inşaat çalışmasına başladı. Akşam gazetesinin duyurduğu CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın başkanlık koltuğuna oturduktan sonra yönettiği ilçeden peş peşe aldığı 10 milyonluk villa ve arazi haberi büyük yankı uyandırdı. Hazinedar'ın boğaz manzaralı villası ve arazisinin değerini katlamak için jet hızıyla 'icraata' geçtiği ortaya çıktı. Vatandaşların yıllarca beklediği imar iznini kendi arazisi söz konusu olunca kısa sürede çıkaran Murat Hazinedar milyonluk bir malikâne inşa etmek için çalışmalara bayram arifesinden başladı.

İMARI VERDİ İNŞAATA BAŞLADI

Hazinedar, vatandaşın yıllarca beklediği imar iznini kendi arsasına hemen verdi. Hazinedar 27 Mayıs 2015'te Başkanı olduğu Beşiktaş Belediyesi'nden arsasına imar izni çıkardı. İmar iznini çıkaran Hazinedar bayram arefesinde vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. Arsanın içinde iş makinesi hummalı bir çalışmaya girdi. Arsaya yapacak ultra yla değeri iki katına çıkacak.

Piyasa değeri 4 milyon TL

Haritada mavi ile boyalı alan Hazinedar'ın harfiyat çalışmasına başladığı alan. Hemen yanındaki ise kendisine ait olan villa. Boğaz manzaralı arsanın piyasa değeri 4 milyon lira. Hazinedar villaya 5.5 milyon lira ödedi.

İmar iznini açıklayamadı

Murat Hazinedar hakkında çıkan haberlerden sonra bir açıklama yaptı. Hazinedar, "Biz yaptığımız bütün işlemleri resmi hesaplardan yaptık. Hiçbir şekilde gayri resmi hesaplardan açıktan bir tek kuruşluk işlemimiz olmamıştır" dedi. Açıklamasında ne 5 milyonluk boğaz manzaralı arsaya ne de kendi arsasını ranta dönüştüren verdiği jet imar iznine değindi. (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li başkan da hızlı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz