Korsan dershanelere dikkat!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve bakanlık yetkililerinin yaptığı tüm açıklamalara rağmen Paralel Suç Örgütü medyası dershane meselesini kaşımaya devam ediyor. Örgüte insan kaynağı sağlamak için dershaneleri yeniden açmayı hedefleyen Gülen medyası ise yasalarda artık “dershane” diye bir eğitim kurumu olmamasına rağmen Anayasa Mahkemesi’nin kararını çarpıtarak kuralsızlığa zemin hazırlamaya çalışıyor. Yetkililer ise velileri uyarıyor: “Fetullahçı Terör Örgütü’nün çocuklarınızı kandırarak dershanelere değil örgüte üye yapmasına izin vermeyin. Artık dershanelerden geriye dönüş yok!”

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:00 Güncelleme Tarihi: 21.7.2015 12:06
Korsan dershanelere dikkat!

Geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi'nin verdiği "dershane" kararını değerlendiren MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Hukuk sisteminde artık 'dershane' kavramının bulunmadığını hatırlatarak "AYM şimdi dershaneleri tamamen kapatmış oldu, onları illegal hale getirdi" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi'nin dershane kanununa iptal kararının ardından dershanelerin kanunen karşılığı kalmadığını söyledi.

"MEB DAHA ÖNCE VERDİĞİ DERSHANE KARARININ ARKASINDA"

AYM'nin eski kanunu yürürlüğe sokma yetkisi olmadığının altını çizen Avcı, "Gerekçeli kararın çarşamba günü açıklanmasını bekliyoruz. Bu karardan sonra kimse kaos beklemesin. Öğrenciler, veliler, müteşebbisler tedirgin olmasın. MEB temel liselerin arkasında" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Korsan dershanelere dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz