Acılı baba onları cenazeden kovdu

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı saldırında hayatını kaybeden lu ’ın cenazesi toprağa verildi.

Giriş Tarihi: 22.7.2015 16:36 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 16:50
Acılı baba onları cenazeden kovdu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen bombalı saldırında hayatını kaybeden lu 'ın cenazesi toprağa verildi. Alican Vural'ın babası, cenazeye katılmak üzereSamsun'dan gelen 70 kişilik sosyalist partili grubu cami avlusuna aldırtmadı. Alican Vural'ın babası Cumhur Vural, gelen gruba tepki göstererek, "Çocuğumu yediniz, Allahsızlar" diye tepki gösterdi.

CAMİ AVLUSUNA GİRMELERİNE İZİN VERMEDİ

Şanlurfa'daki patlamada hayatını kaybeden Alican Vural'ın cenazesi dün akşam saatlerinde Ordu'ya getirildi. Cenazeyi Alican Vural'ın Samsun'da yaşayan ailesi ve akrabaları karşıladı. Ordu Devlet Hastanesi'nin morguna konulan Alican Vural'ın cenazesi,sabah saatlerinde Kumbaşı Mahallesi Camisi'ne getirildi. Samsun'dan gelen ve çeşitli sosyalist partilere üye 70 kişilik grup Alican Vural'ın cenazesine katılmak üzere bir otobüsle Ordu'ya geldi.
Taziyede bulunmak için cami avlusuna girmek isteyen gruba Alican Vural'ın babası Cumhur Vural tepki gösterdi. Grubun cami avlusuna girmesini istemeyen baba Cumhur Vural, "Çocuğumu yediniz, Allahsızlar" şeklinde bağırdı. Baba Cumhur Vural'ı avluda bulunan vatandaşlar teskin ederken, gençlerden oluşan grup bunun üzerine cami avlusuna girmeden dışarıda beklemeyi tercih etti.

MEZARLIĞA GELMELERİNİ DE İSTEMEDİ

Öğle namazının kılınmasının ardından Alican Vural'ın cenaze namazını bir grup cami cemaati kıldı. Tabutu daha sonra cami cemaatinin omuzlarında cenaze aracına konulan Alican Vural, aynı mahallede bulunan aile kabristanlığına defnedilmek üzere götürüldü. Aile, Samsun'dan gelen grubun kabristanlığa gelmesini de istemedi.

POLİSLE TARTIŞTILAR

Gelen grup Samsun'a dönmek için otobüs beklerken polis güvenlik tedbiri aldı. Bu sıradapolis, otobüse binen gençlerden Genel Bilgi Taraması (GBT) için kimliklerini istedi. Buna tepki gösteren grup ile polis arasında bir süre tartışma yaşandı. Karşılıklı tartışmaların ardından kimlikler toplanarak polise teslim edildi. Yapılan GBT'nin ardından Samsun'dan gelen grubu taşıyan otobüs Ordu'dan ayrıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Acılı baba onları cenazeden kovdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz