Paralel'in Bayırbucak Türkmenleri yüzsüzlüğü

Bayırbucak Türkmenleri'ne giden MİT TIR'larını durdurup, "DAEŞ'e gidiyordu" yalanını uyduran Paralel yapı, utanmadan Bayırbucak Türkmenleri ile ilgili yayın yapmaya kalkıştı.

Giriş Tarihi: 23.7.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 16:14
Paralel'in Bayırbucak Türkmenleri yüzsüzlüğü

Suriyeli Türkmenler'e yardım götüren MİT TIR'larının Adana'da Paralel Yapı tarafından durdurulması yetmiyormuş gibi, Paralel Yapı'nın amiral gemisi Zaman, utanmadan Türkiye'yi Bayırbucak Bölgesi'ne yardım yapmamakla suçladı. Türkiye'yi uluslararası camiada "DAEŞ'e yardım yapıyor" yalanıyla suçlamak için Türkmenlere giden yardım TIR'larını durduran Paralel Yapı, şimdi de Zaman gatesinde "Bayırbucak Türkmenleri sahipsiz" başlığıyla skandal bir habere imza attı.

Zaman gazetesinin birinci sayfasında yer alan haberde, "Bayırbucak Türkmenleri sahipsiz, ameliyatlar narkozsuz yapılıyor" denilerek, bu kez de kamuoyuna Türkeyi'nin Türkmenleri sahipsiz bıraktığı algısını oluşturmaya çalışılıyor.

Suriye'de Beşar Esed'e ait birliklerin 2011 yılından bu yana ağır kuşatması altında olan ve karadan ve havadan yoğun saldırı altında bulunan Bayırbucak Türkmenleri zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Bayırbucak Türkmenleri'nin Esed zulmüne karşı tek dayanak noktası olan Türkiye'nin yardımları, 2014 yılında Paralel Yapı tarafından engellenmeye çalışılmıştı.

TÜRKMEN KOMUTAN: TIR'LARIN DURDURULMASI EN ÇOK BİZE ZARAR VERDİ

Suriye Bayır Bucak Türmenleri Ordusu'nun üst düzey komutanlarından Türkmen Dağı 2. Sahil Tümen Komutanı Beşar Molla ve Fatih Sultan Mehmet Tabur Komutanı Yusuf Bozoğlan, Adana'da durdurulan MİT TIR'larının kendilerine yardım getirdiğini belirtmişti. Beşar Molla, "TIR'ların durdurulması en çok bize zarar verdi. Birçok yavrumuz ilaç ve gıda yokluğundan hayatını kaybetti" demişti.

Türkiye'den gelen yardımlarla ayakta durduklarını ifade eden Fatih Sultan Mehmet Tabur Komutanı Yusuf Bozoğlan ise, "Türkiye'nin yardımları olmasa Suriyeli Türkmenlerden eser kalmaz. Türkiye bizim soluk borumuz. Türkiye olmasa Esed zulmü buradaki Türkmenleri yok eder" diye konuşmuştu.

Tüm bu gerçekler ortadayken Zaman'ın bu çabası 'Çamur at izi kalsın'dan öteye gidemeyecek.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'in Bayırbucak Türkmenleri yüzsüzlüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz