Demirtaş PKK terörünü kınayabilecek mi?

Aralarında HDP’nin de bulunduğu bazı STK’ların İstanbul’da düzenleyeceği “Büyük Barış Yürüyüşü”nde PKK’nın katliam ve cinayetler kınanacak mı yoksa yürüyüş yine terör örgütüne destek eylemine mi dönüşecek merak ediliyor.

Giriş Tarihi: 24.7.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 25.7.2015 10:45
Demirtaş PKK terörünü kınayabilecek mi?

Bazı sivil toplum örgütü, kadın örgütleri, siyasi parti ve meslek örgütünün bileşeni olduğu "Barış Bloku" Makine Mühendisleri Odası'nda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Garo Paylan ile İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Samet Mengüç de katıldı. Yürüyüşün pazar günü Taksim Tepebaşı'nda saat 16.00'da başlayacağı, Aksaray'da son bulacağı belirtildi. Valilik ile görüşmelerin devam ettiği belirtilen açıklamada, ''toplantı ve gösteri haktır'' mesajı verildi.

AFİŞTE DİKKAN ÇEKEN İFADE!

Yürüyüşle ilgili hazırlanan afişte yer verilen mesaj ise dikkat çekiciydi.

Terör örgütü PKK'nın Suruç saldırısı sonrası yaptığı asker, polis ve sivil katliamlarına değinilmeyerek "AKP savaş istiyor barışı biz inşa edeceğiz" mesajıyla yine pişkince algı operasyonuna girişildi.

PKK TERÖRÜNÜ KINAYABİLECEKLER Mİ?

Yürüyüşün bileşenlerinden HDP'nin "Sırtımızı YPG-YPJ'ye dayıyoruz" diyen Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ ve Kandil'le aynı doğrultuda halka silahlanma çağrısı yapan Selahattin Demirtaş'ın son dönemde işlediği cinayetler, katliamlar sebebiyle terör örgütü PKK'yı kınayıp kınamayacağı merak ediliyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş PKK terörünü kınayabilecek mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz