Doktor tarif etti, dedesi 2 günlük bebeği öldürdü

Çin'de yarık dudaklı doğan 2 günlük bir bebek ölü bulundu. Dedesinin, bebeği potasyum klorür şırınga ederek öldürdüğü öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 24.7.2015 16:35 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 16:41
Doktor tarif etti, dedesi 2 günlük bebeği öldürdü

DEDESİ 2 GÜNLÜK BEBEĞİ ÖLDÜRDÜ

2 günlük bebek Çongmig'deki 2 No'lu Devlet Hastanesi'nde ölü bulundu. Gözaltına alınan kişilerin, bebeği iğneyle öldürdükleri iddia edilen bir doktor ve çocuğun dedesi olduğunu duyurdu.

YARIK DUDAKLI DOĞMAK KONUŞMA BOZUKLUĞUNA NEDEN OLUYOR

Dudak yarığı, yaygın ancak kolay tedavi edilebilen bir doğum kusuru. Bebeklerin damağında bir delikle doğduğu yarık damak ise beslenme zorluklarına yol açıyor. Bazı durumlarda bu kişiler konuşma ve duyma zorluğu yaşayabililiyor.

DEDESİ POTASYUM KLORÜR İĞNESİ YAPMIŞ

Soruşturma sonunda dedenin, bebeğe potasyum klorür şırınga ettiği belirlendi. Potasyum eksikliği tedavisinde verilen bu ilacın doğru kullanılmaması halinde kalbi durdurabildiği belirtiliyor.

Bebeğin dedesine bu ilacı kadın-doğum hastalıkları bölümünden bir doktorun verdiği belirtiliyor. Doktorun bu kişiye ilacı nasıl kullanacağını da tarif ettiği öne sürülüyor.

600 BEBEKTEN 1 TANESİ BU ŞEKİLDE DOĞUYOR

Çin'de dudak-damak yarığıyla doğan çocukları ücretsiz ameliyat ettiren Beam International (Future Smile in China) adlı yardım örgütüne göre ülkede her 600 bebekten biri bu şekilde doğuyor.

BAZI AİLELER BU AMELİYATI YAPTIRAMIYOR

Ülkede yarık dudak ameliyatları 800, yarık damak ameliyatları da 1600 dolara yapılıyor. Bazı ailelerin parasal nedenlerle bu ameliyatı yaptıramadığı belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktor tarif etti, dedesi 2 günlük bebeği öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz