Başbakan Davutoğlu'ndan operasyon açıklaması

Başbakan Davutoğlu DAEŞ ve operasyonlarından sonra açıklama yapıyor. Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Giriş Tarihi: 25.7.2015 12:09
Başbakan Davutoğlu'ndan operasyon açıklaması

Perşembe günü saat 3'te 'a yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Suriye'ye 3 K. Irak'a 2. dalga operasyon talimatı verdim.
Kararlılığımızdan kimsenin şüphesi olmamalı. Neticelerini etüt ederek buna karar verdik. 22 ilde süren operasyonlarda da dün gece de 288 terör unsuru polis ve jandarmalarımız tarafından gözaltına alındı.

SU ANA KADAR 590 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

- Şu anda 590 kişi gözaltına alınmış durumdadır. Bu operasyon kararı askeri yetkililerimiz, bakanlıklarımızın değerlendirmeleri çerçevesinde son olarak güvenlik zirveri kararında hayata geçirildi.

OPERASYONUN ASIL AMACI

- 3 unsura dikkat çekiyorum. Türkiye 7 Haziran'da demokratik bir seçim yaşadı. Nerelerden talimat aldığı malum çevreler 3 terör örgütünü birden harekete geçirdi. Bu operasyonların birinci amacı Türkiye'deki özgürlükleri korumaktır. Demokrasi ve özgürlük alanları korunacaktır. Kimsenin kamudüzenini sarsmaya izin vermeyeceğiz. 2. olarak, bu operasyon halkımızın temel güvenlik alanlarını korumaya dönüktür.

7 HAZİRANDAN SONRA DÜĞMEYE BASILDI

- 7 Haziran'dan bu yana 121 silahlı saldırı 15 adam kaçırma 17 haraç alma dahil 281 terör eylemi yapılmıştır. 5 asker ve polisimiz şehit edilmiştir. Bu zaman zarfında istifamızı vermiş ve görevi sürdürme talimatı alsak da ülkemizin geleceğini düşünür, gerekenleri yaparız. Çatışmasızlıktan bahsedenler siyasi bazı çevreler şunu bilsinler; uyurken şehit edilen 2 polisimizin faillerine bunu sorsunlar. Siz sessiz kalırsınız ama devlet sessiz kalmaz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan operasyon açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz