medya terör operasyonlarını neden karalıyor?

Türkiye'nin ve terör örgütü 'ya yaptığı operasyonlarla ilgili büyük bir kara propaganda başlatıldı. Bakın Türkiye'yi hedef alan terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlar nasıl karalandı ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldı?

Giriş Tarihi: 27.7.2015 13:52 Güncelleme Tarihi: 27.7.2015 14:27
Paralel medya terör operasyonlarını neden karalıyor?

A HABER - Türkiye 6 şehit ile sivillerle güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıların ardından birbiri ardına operasyonlar düzenlemeye başladı. Suriye ve Irak'taki terör yuvaları hava harekatıyla vurulurken yurt içinde de operasyonlara hız verildi. ABD ve Avrupa Birliği'nin de desteklediği operasyonlarla ilgili büyük bir kara propaganda başlatıldı.

'nın güvenlik güçlerini şehit etmesine ve 2015'in ilk yedi ayında düzenlediği 1267 terör eylemine sessiz kalan bu kara propagandada başı çekiyor. PKK ile silah bırakması konusunda müzakere etmeyen, terör eylemlerine son vermesi için çağrı yapmayan HDP, operasyonlar başlayınca "konuşarak ve müzakere ile çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yoktur" demeye başladı.

Okyanus medyası da terör örgütlerine yönelik operasyonların sona erdirilmesi için kara propaganda yapmaya başladı. Şehit cenazeleri ve saldırıları görmezden gelen Cumhuriyet Gazetesi "Hükümet sınırdaki çatışmayı gerekçe göstererek baskı politikalarını devreye soktu. Barışkes dönemi" yazdı. Okyanus medyasının bir diğer yayın organı olan Taraf gazetesi ise "Barış yürüyüşü korkuttu", "operasyonlar MHP oyları için" ve "Geçici Savaş Hükümeti" başlıklarıyla büyük bir algı operasyonuna imza attı. HDP, PKK ve 'ten gelen açıklamalara geniş yer veren Taraf, Başbakan'ın açıklamalarını ise "Davutoğlu'ndan dalgalı açıklama" başlığıyla gördü.

Terör örgütlerine yönelik operasyon karşıtı medya organlarından biri de Zaman gazetesi oldu. Zaman'ın birinci sayfasında "Sen misin terörle mücadele eden!" başlığıyla yayınlanan haberle büyük bir algı operasyonuna imza atıldı. Terörle mücadele edenlerin görevden el çektirildiği iddia edilen haberin altında "3 yıl sonra Kandil bombalandı" başlığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet hedef alındı.. HDP'nin "Şimdi barış mücadelesine katkı zamanı" sözlerine yer veren zaman şehit haberleri ve terör saldırılarını görmeyen medya organları arasındaki yerini aldı.

Zaman Gazesiyle çizgideki Samanyolu Haber de skandal bir habere imza attı. Samanyolu Haber'in Cihan Haber Ajansına dayandırarak verdiği internet sitesinde yapılan haberde Kandil'e yapılan hava harekatında sivillerin yaralandığı iddia edildi.. Operasyonların sivilleri hedef aldığı yönünde bir algı operasyonu yapılma çabası içine girildi.

Birgün Gazetesi ise "Geçici hükümet darbesi" başlıklı haberiyle kara propagandayı bir adım daha ileriye taşıdı. Teröre karşı yapılan operasyonları darbe dönemleriyle kıyaslayacak kadar ileri gitti. Yurt içindeki terör operasyonlarının hukuksuz olduğu iddia edildi. Sözcü Gazetesi de operasyona şiddetle karşı çıktı. Geçmişte "Neden operasyon yapılmıyor" diye yayın yapan Sözcü, "Suçlusunuz!" başlığıyla verdiği haberde hükümeti hedef aldı.

Peki Okyanus medyası Türkiye'yi hedef alan terör örgütlerine yönelik operasyonları neden itibarsızlaştırmak istiyor? Fransa'daki Charlie Hebdo katliamında terörü kınama yarışına giren okyanus medyası şehit cenazeleri söz konusu olduğunda neden suskunlaşıyor? Paris'te yaşanan teröre karşı çıkan Okyanus medyası şehit cenazeleri söz konusu olduğunda niye milli bir duruş sergilemiyor? Şimdi bu sorulara yanıt aranıyor..

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medya terör operasyonlarını neden karalıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz