ü ile eş zamanlı terörü

'nın son 10 günde düzenlediği saldırılar, toplumda "" algısı oluşturmak ve halka korku yaymak isteyenleri de harekete geçirdi. Türkiye'de 20 milyonu aşkın kullanıcısı olan üzerinden yayılan ve Cumhurbaşkanlığı muhabirinden geldiği iddia edilen ve hızla yayılan mesajda "Bulunamayan 5 bombalı araç var. Ankara, İstanbul ve Adana'da intihar saldırısı düzenlenecek" deniliyor.

Giriş Tarihi: 28.7.2015 15:41 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 16:03
PKK terörü ile eş zamanlı Whatsapp terörü

'nın asker ve polislerimizi hedef alan saldırıları, halkta korku yayarak çıkarmak isteyenleri de harekete geçirdi. Tıpkı yaşadığımız büyük depremlerden sonra ortaya atılan "Belediyeden anons geçti. Şu saatte deprem olacak" mesajları gibi şimdi de saldırıları olacağı şeklinde 'referanslı' iddialar özellikle üzerinden yayılıyor.

Türkiye'de 20 milyonu aşkın kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden hızla Türkiye'nin dört bir tarafına ulaşan terör mesajlarında, "Bulunamayan 5 bombalı araç var. Ankara, İstanbul ve Adana'da intihar saldırısı düzenlenecek" ifadeleri yer alıyor.

"Cumhurbaşkanlığı muhabiri arkadaşım mesaj attı" ya da "Diyarbakır'daki astsubay arkadaşım yazdı" referansları ile kesin bilgi şeklinde sunulan mesajlar tedirginliğe neden oldu. Sonuna "lütfen bunu eşinize dostunuza yayın" notu düşülen mesajlar hızla yayılıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK terörü ile eş zamanlı Whatsapp terörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz