PKK'yı aklama yarışına girdiler

Okyanus medyası birbiriyle terör örgütü PKK ve uzantısı HDP'yi aklama yarışına girdi. Şehit cenazelerini istismar ederek algı oluşturmaya çalışan Paralel ve Doğan medyası, saldırıları PKK'nın yaptığına ise haberlerinde yer vermedi

Giriş Tarihi: 31.7.2015 09:41 Güncelleme Tarihi: 31.7.2015 10:15
PKK'yı aklama yarışına girdiler

Okyanus medyası PKK ve HDP borazanlığı yapmaya devam ediyor. Paralel medya ile Doğan Grubu, Cumhuriyet ve gazeteleri şehit cenazelerini istismar edip yaşanan acıyı boy boy sayfalarına taşıyor. Ancak cenazelerde HDP ve PKK'ya gösterilen tepkileri, yapılan protestoları, atılan "Kahrolsun PKK" sloganlarını görmezden geliyor. Gözü yaşlı şehit yakınlarının fotoğrafları üzerinden algı operasyonu yürütmeye çalışan Okyanus medyası, askerleri ve polisleri haince katleden PKK terör örgütü ve onun siyasi destekçisi HDP'ye tek söz söylemiyor. Hain saldırıları PKK'nın yaptığını ısrarla gizleyip Türkiye üzerinde bilinçli ve sistematik bir oyun oynuyorlar.

ZAMAN ÖZGÜR GÜNDEM İŞBİRLİĞİ:
Algı operasyonun başında olan Paralel örgütü yayın organı , PKK'nın yayın organı olan Gündem gazetesi ile hemen hemen aynı manşetle çıkarken yapılan gizli ortaklığı da gözler önüne serdi. Zaman gazetesi, "Annenin şehit evladına son dokunuşu" başlığıyla verdiği haberi silahlı saldırı diye geçiştirirken hain saldırıyı PKK'nın düzenlediğini yazmadı.

HÜRRİYET KURNAZLIĞI:
Doğan Medya Grubu'nun Gazetesi ise şehit fotoğrafları üzerinden istismar ettiği acının haberini ilk sayfasında başka, içerdeki haberinde başka türlü gördü. İlk sayfada PKK'lıların adını yazmayan gazete içerideki sayfalarda günler sonunda katillerin PKK'lı olduğunu itiraf etti.

TARAF'I BELLİ:
Paralel örgütün tetikçisi olan Taraf Gazetesi, ilk sayfasında şehit haberine yer dahi vermedi. Hükümet düşmanlığının gözünü kör ettiği gazete şehit haberini iç sayfalarda iki satır ile geçiştirdi. Can Dündar'ın başında bulunduğu de PKK'nın hain pusuda şehit ettiği Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın katillerinin kim olduğunu yazmadı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'yı aklama yarışına girdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz