Demirtaş'ın iftirasına Kuzu'dan jet cevap

''nin kapatılmasıyla ilgili 'nun bürosunda çalışma yapılıyor' diyen Demirtaş'a Kuzu'dan anında cevap geldi.

Giriş Tarihi: 1.8.2015 17:11
Demirtaş'ın iftirasına Kuzu'dan jet cevap

Eş Başkanları'ndan , partisinin düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, HDP'nin kapatılması için plan yapıldığının duyumlarını aldıklarını belirtti.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, gündeme ilişkin konularla ilgili olarak partisinin düzenlediği basın toplantısınında konuştu. Demirtaş, partileriyle ilgili bir duyum aldıklarını belirterek, "Aldığımız duyumlara göre, 'nun bürosunda parti kapatma planı yapılıyor. Bunla ilgili dosya hazırlayıp bu yılın sonuna kadar HDP'yi kapatmayı düşünüyorlar" dedi. Cumhurbaşkanı Danışmanı Burhan Kuzu ise HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın suçlamalarını sert bir dille yalanladı.

Burhan Kuzu, "Bu iddiaları reddediyorum. Benim üzerinden Cumhurbaşkanını hedef göstermek istiyorlar. İddialar deli saçması. Benim ömrümde özel bürom olmadı. Mağduru oynuyor. Demirtaş yalan şampiyonu" dedi.

Demirtaş'ın, "Kuzu'nun özel bürosunda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nda değil. Onun özel hukuk avukatlık bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda, dosya hazırlanıyor. Amaç da parti kapatmaktan çok, hazine yardımından muaf bırakmak. Mümkünse bu yılın sonuna yetiştirmek. Dokunulmazlıklarla birlikte partiyi büyümeden, genişlemeden ve AKP'nin önünü kesecek bir pozisyondan alıkoymak" şeklindeki iddialarını Kuzu, "deli saçması" olarak yorumladı.

Kuzu şöyle dedi: "Bu tamamıyla deli saçması bir iddia. Demirtaş, yalan söylemede çok mahiretli. Suruç olayını bile "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın senaryosu", AK Parti'nin değişik noktalarına çekti. Bilerek yapıyor, hedef saptırma gündem değiştirme ama millet bunları yutmaz. Ne kadar yalan söylerse söylesin. Yalanda mahiretli olduğu da ortaya çıktı."

"ÖMRÜMDE ÖZEL BÜROM OLMADI"

Burhan Kuzu, ömrü boyunca özel bir bürosu olmadığını belirtirken, parti kapatmalara karşı olduğunu bütün dünyanın bildiğini söyledi. Kuzu, "Ömrümde hiç özel bürom olmadı. Hala da yok" diye konuştu.

Kuzu, "Bütün dünya bilir ben her zaman parti kapatmaya karşı oldum. Her platformda da bunu dile getirdim" ifadelerini kullandı.

Demirtaş'ın konuşmasının satırbaşları şöyleydi:

- Ağabeyim bedelli askerlik yapmıyor. IŞİD'e karşı insanlığı savunuyor. Ölebilir de, yaralanabilir de. Boyun bükecek halimiz yok.
- Biz birileri gibi "Evlatlarımızı feda ederiz" demeyeceğiz. Biz, gerekirse evlatlarımız için kendimizi feda ederiz.
- Gelin bu savaşa birlikte dur diyelim. Türkiye'de büyük bir barış iradesi oluşturalım.
- Görünürdeki koalisyon görüşmeleri oyalama. Asıl koalisyonu, Bilal'e karşı hilal takasıyla savaş koalisyonu olarak kurdular.
- Burhan Kuzu'nun özel bürosunda parti kapatma hazırlığı yapılıyor şu anda. Dosya topluyorlar. Amaç da kapatmadan çok, hazine payımızı önlemek.
- Bu defa, bir daha doğrulamayacak şekilde sandığa gömeceğiz onları.
- Topyekün savaş hamlesine karşı topyekün barış hamlesi başlatacağız. HDP 7 Haziran'da nasıl çılgınlığı durdurduysa, yine HDP var.
- Bu savaş bizlerin savaşı değil. Onların çocukları hep bedelli yaptı. Ev ev, kapı kapı dolaşacağız. Barışı örgütleyeceğiz.
- Erdoğan Musul'daki rehine olayında "Müzakere yaptık" dedi. Biz gel müzakere yapalım dediğimizde "Ne müzakeresi" diyor. Kafa bu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'ın iftirasına Kuzu'dan jet cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz