Bir umuttu o!

Günlerdir İsveçli yıldızın formasını giyeceği hayaliyle yaşayan sarı kırmızılılar, Özbek'in "Gündemimizde yok" açıklaması ile isyan bayrağını açtı. Taraftarlar, genel kuruldan önce "5, 6 yıldız getireceğim" diyen ve transferde F.Bahçe ile Beşiktaş'ın gölgesinde kalan Özbek için istifa kampanyası başlattı

Giriş Tarihi: 5.8.2015 10:17
Bir umuttu o!

'da bir süredir tatlı tatlı esen Zlatan İbrahimoviç rüzgarı yerini kasırgaya bıraktı. Bugüne kadar flaş isimlerin gelmesine alışan ve Podolski transferini yetersiz bulan sarı-kırmızılı taraftarlar, İsveçli yıldızı beklemeye başladılar. Özellikle yabancı basında çıkan, "Geliyor" haberleri de beklentiyi yükseltirken dün başkan Dursun Özbek'in "İbrahimoviç gündemimizde yok" açıklaması büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

GENÇLEŞTİRMEK İSTİYORUZ
Özbek, dün Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından "Böyle bir transfer girişimimiz yok. Yazılıp çizilenler kulübümüzün görüşü değil. İbrahimoviç gündemimizde yoktu. Herhangi bir görüşmemiz de olmadı" dedi. İbrahimoviç'in maliyetinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Özbek, "Takımı gençleştirmek istiyoruz. Bazı eksik yerlerimiz var. Ona bağlı olarak transferlerimiz devam edecek ama İbrahimoviç gündemimizde yok" diye konuştu.

PARAYA ÇEVİREMEDİ
Bu sözlerin sosyal medyada duyulmasıyla birlikte Özbek eleştiri oklarının hedefi haline gelirken İnter maçının ardından İbrahimoviç'le ilgili soruları yanıtsız bırakan ve taraftarların umutlanmasına yol açan Galatasaray Başkanı için istifa kampanyası başlatıldı. Galatasaray'ın büyüklüğünü fark edememek ve geçen sezon elde edilen başarıları paraya çevirememekle suçlanan Özbek için, "Vizyonsuz" yorumları yapıldı. Sabri ile sözleşme yenilendiği, Podolski ve Bilal'in transfer edildiği ortamda başkanın, 'gençleştirmeden' söz etmesinin aldatmaca olduğunu belirten sarı-kırmızılı taraftarlar, para sorununun da sponsor ve ürün satışı ile çözülebileceğini savundular. İbrahimoviç, Galatasaray'a gelir mi gelmez mi bilinmez ama Galatasaraylı taraftarların tepkisi uzun bir süre dinecek gibi görünmüyor.

HER ŞEY GÜZEL GİDİYORDU
Galatasaray işin içinde miydi, değil miydi bilinmez ama Zlatan İbrahimovic'in transferi sarı-kırmızılı takımın lehine işliyordu. PSG Teknik Direktörü Blanc, İsveçli yıldızın satılmasına onay vermiş, en güçlü aday olarak gösterilen Milan'da da yeni hissedar İbra'nın transferine sıcak bakmadığını açıklamıştı. Ayrıca, yıldız oyuncunun, "Sürpriz bir takıma gidebilirim" sözleri de Galatasaraylı taraftarları heyecanlandırmıştı.

Bülent CAN

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir umuttu o!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz