Büyük darbe

Yüksekova’da ’ya yönelik operasyonda, örgütün mühimmat deposu olarak kullandığı şantiye basıldı. PKK’nın son saldırılarının taktiği de çözüldü: Teröristler sahte asker kimliğiyle kameralı gözlük kullanmış.

Giriş Tarihi: 7.8.2015 11:13 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 11:31
Büyük darbe

'nın saldırı planlarının çözüldüğü son operasyonun detaylarına AKŞAM ulaştı. Polise ve askeri binalara roketatarlı saldırı düzenleyen PKK'lılara yönelik, özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda -Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı'nın kuzeyinde bulunan özel bir şantiyede arama yapıldı. PKK'nın şantiyeyi mühimmat üssü olarak kullandığı ortaya çıktı. Yapılan aramada roketatar silahlar, anti-tank roket başlıkları, roketatar sevk fişekleri uzun namlulu silahlar ve suikast tabancaları bulundu.

TAKTİK DEĞİŞTİRDİLER

Operasyonda PKK'nın taktik değiştirdiği de ortaya çıktı. Daha önceden kırsaldaki PKK'lı teröristlerin sızma yapıp saldırı düzenlediği Hakkari'de bu kez şehir merkezindeki örgüt üyelerinin kullanıldığı ortaya çıktı. Operasyonda kameralı güneş gözlükleri de ele geçirildi. Buna göre kameralı güneş gözlüğüyle saldırı yapılacak polis ve askeri binaların önünde dolaşan örgüt üyeleri kayıtlarda en zayıf noktayı belirliyor. Ardından saldırı gerçekleşiyor. Aramada sahte asker kimlikleri de ele geçirildi. PKK'lıların polis kontrolünden kurtulmak için asker kimliği taşıdığı ifade edildi.

Akşam / Levent Albayrak

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz