Üniversitesi'nde dehşeti

Üniversitesi bu sabah saat 06:00 sularında Güney Kampus 1. Kız Yurdu'na bir ın girerek bir kız öğrenciyi yaraladığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 8.8.2015 14:20
Boğaziçi Üniversitesi'nde saldırgan dehşeti

İşte üniversitenin açıklaması: 08 Ağustos 2015, Cumartesi günü saat 06:00 sularında Üniversitesi Güney Kampus 1. Kız Yurdu'na kimliği henüz bilinmeyen ancak eşgali güvenlik kameralarıyla teşhis edilen bir şahıs yangın merdivenini kullanıp pencereyi zorlayarak girmiş ve yurtta kalan öğrencilerimize saldırı girişiminde bulunmuştur. Alarmın devreye girmesi üzerine güvenlik görevlimiz duruma derhal müdahale etmiştir, ancak maalesef bu esnada bir öğrencimizi elinden hafif şekilde yaralamıştır.

RESMİ SORUŞTURMA BAŞLADI
Yaralı öğrencimiz, tedavisi hastanede ayakta görülmesinin ardından Emniyet birimlerine konuyla ilgili ifade vermiştir. Üniversitenin davet ettiği güvenlik mensupları olay mahallinde tespitlerini yaparak resmi soruşturmayı başlatmıştır. Üniversite olarak son derece üzüntü duyduğumuz bu olaydan ötürü başta yaralanan öğrencimize ve tüm yurt sakini öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken; yurtlarımız ve kampus alanına girişle ilgili genişletilmiş güvenlik önlemlerinin mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Tüm ilgili birimlerle incelemeye alınan vaka konusunda detaylı bilgi ayrıca paylaşılacaktır.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi Üniversitesi'nde saldırgan dehşeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz