'nu tehdit etti

Koalisyon görüşmelerine ilişkin yaptığı haberlerle dikkat çeken gazetesi bugün gerçekeleşecek görüşmelere ilişkin Başbakan 'nu adeta tehdit eden bir analize imza attı. AK Parti ile CHP arasındaki sürece ilişkin iki seçenğin ele alındığı haberde erken seçim anlizi ise dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 10.8.2015 15:23 Güncelleme Tarihi: 10.8.2015 15:36
Hürriyet Davutoğlu'nu tehdit etti

İstikşafi görüşmelerini tamamlayan AK Parti ve CHP'de gözler bugün yapılacak kritik görüşmeye çevrildi. Başbakan Ahmet , bugün önce Bakanlar Kurulu toplayacak, ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Görüşmeleri yürüten heyetlerin başındaki Ömer Çelik ve Haluk Koç'un da bulunacağı toplantıda, uzlaşılamayan maddeler ele alınacak.

Hürriyet'ten iki seçenekli tehdit

Koalisyon görüşmelerine ilişkin yaptığı haberlerle dikkat çeken gazetesi ise yeni bir skandala imza attı. Koalisyon görüşmeleri öncesi gazete Başbakan Davutoğlu'nu adeta tehdit etti. Bugün manşette verdiği haberle gazete Davutoğlu'nun kritik bir virajda olduğunu ileri sürdü. Haberde yer alan "Ya kendisinin de sıcak baktığı geniş tabanlı koalisyona 'Evet' diyecek ya da erken seçim isteyen Saray'la, CHP'ye soğuk bakan tabanın sesine kulak verecek" analizi tehdit olarak yorumlandı. Dikkat çeken diğer bir nokta ise "geniş tabanlı koalisyon" ifadesi oldu. Geniş tabanlı koalisyonun hangi siyasi tarafları içerdiği ise haberde yer almadı. Seçimin daha çok risklerinin ele alındığı haberde Davutoğlu'nu koalisyona zorlayan analizlere yer verildi.
Olası bir erken seçimin riskleri ve artılarının ele alındığı kısımda ise seçmenin tavrındaki küçük değişikliklerin AK Parti'ye tek başına iktidar getirecek boyutta olmadığı iddiası ise Hürriyet gazetesinin seçim teleşı olarak yorumlandı.

YENİŞAFAK

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet Davutoğlu'nu tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz