ve görüşmesi başladı

Başbakan Ahmet ile Genel Başkanı Kemal 'nun hükümet kurma süreci kapsamındaki görüşmesi bugün saat 14.00'te başladı. Görüşme 1.5 saat sürdü. A Haber muhabirinin verdiği bilgiler, bir uzlaşma çıkmadığı yönünde. saat 16:30'da açıklama yapacak.

Giriş Tarihi: 13.8.2015 14:12 Güncelleme Tarihi: 13.8.2015 16:02
Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı

Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet ile Genel Başkanı Kemal 'nun hükümet kurma süreci kapsamındaki son görüşmesi 14:00'da başladı.

Ankara Palas Devlet Konukevi'nde saat 14.00'te başlayan görüşmeye, Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu'nun yanı sıra AK Parti'den Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da katıldı.

Bu arada, görüşmenin yapıldığı Devlet Konukevi önündeki cadde de araç trafiğine kapatıldı. Cadde üzerindeki kaldırımı kullanan vatandaşlar ise aramadan geçerek, caddeye alındı.

Konukevi civarında alınan güvenlik önlemleri dikkati çekerken, basın mensupları için Birinci Meclis önündeki alan düzenlendi. Görüşmeyi, çok sayıda basın mensubu takip etti.

AK Parti ve CHP heyetleri arasında, 5 ayrı oturumda, yaklaşık 35 saat süren "istikşafi" görüşmeler, 3 Ağustos'ta sona ermişti.

Görüşmelerin ardından heyetler, Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu'na sunum yaparak, raporlarını sunmuştu.

Heyetler arası görüşmelerin ardından, 10 Ağustos tarihinde de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir araya gelmişti. Bu görüşmede, Çelik ile Koç da hazır bulunmuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz