Zekeriya Öz, Gülen'in ininde saklanmış

Dün kaçak savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Frankfurt yakınlarındaki Hanau kasabasında saklandığının ortaya çıkmasının ardından, bugün ise iki kaçağın cemaatin otelinde ağırlandığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 16.8.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 16.8.2015 12:58
Zekeriya Öz, Gülen'in ininde saklanmış

Kaçak savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara'yı Frankfurt'a iner inmez cemaatin Almanya abilerinden Musa Karakuş karşıladı. Karakuş, iki kaçak savcıyı hızla 25 km uzaklıktaki Hanau kasabasındaki Römerhöf oteline getirdi. Öz ve Kara iki gün boyunca bu otelde saklandı. Bu sırada kaçak savcıların Kanada'ya ulaştırılması için hazırlıklar yapıldı.

PLANI PARALEL HAZIRLADI

Hanau kasabasındaki "Römerhof" otelinde cemaat tarafından misafir edilen kaçak savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara için son durak Berlin üzerinden Kanada olacak. PDY lideri Fetullah Gülen, Öz ve Kara'nın sağ salim ve yakalanmadan Kanada'ya ulaşabilmesi için kaçış planını bizzat kendisi sevk ve idare ediyor. ABD tarafından iade edilmesi ihtimaline karşılık, elebaşı Gülen'in de Kanada'ya kaçırılması planı masaya yatırılmıştı.

ABİLER İÇKİ SATIŞI DA YAPIYORMUŞ

Darbeci savcıların cemaat tarafından misafir edildiği otelde içki satışı yapılması dikkatlerden kaçmadı. Paralel Yapı'nın dersane ve okullarında eğitim gören öğrencilerin de dönem dönem misafir edildiği otelin sponsorlarından biri de Almanya'nın ünlü bira markalarından Veltins. Otelin işletmecisi ise cemaatin Almanya abilerinden Musa Karakuş ve Özkan Akova olduğu belirlendi.

İSRAİL ELÇİLİĞİNDE NE İŞİ VAR?

17-25 Aralık darbe girişiminin mimarlarından Savcı Zekeriya Öz'ün İsrail Büyükelçiliği'nin içinde 4 saat görüşme yaptığına şahit olan Emekli Emniyet Amiri Ertan Gönül "İsrail Büyükelçiliği'nin karşısında bizim büromuz vardı. Baktım karşıdan Elçiliğin Mahatma Gandi'nin diğer kapısından Zekeriya Öz ve yanında bir bayan geliyor. Önce algılayamadım sonra baktım yaklaşınca tanıdım kendisini, yanındaki bayanla beraber" dedi. Gönül'ün sözleri, elebaşı Gülen'in "Güneydeki sevdiğimiz ülke" olarak tabir ettiği İsrail'in Paralel Yapı ile ilişkisini daha da netleştirdi.

Paralel Yapı'da her türlü yol var

Himmet paralarıyla Kıbrıs'ta kumar oynayıp, alem yapan Samanyolu Holding A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Koordinatörü Ekrem Yalvak'ın ortaya çıkan skandalı "Bu nasıl cemaat" sorusunu akıllara getirmişti. Örgütün Almanya'daki otelde alkollü içkinin yer alması, sponsorları arasında ünlü Alman içki markası Veltins bulunması, Paralel Yapı'nın gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Dubai otelleri kadar rahat değil

Dönemin savıcısı Zekeriya Öz'ün saklandığı otel, Dubai'de tatil yaptığı ultra lüks otel kadar rahat değil. Aldığı savcılık maaşına karşı yaptığı ultra lüks tatille gündeme gelen darbeci savcı Zekeriya Öz büyük tepki toplamıştı. Öz iddiaları önce yalanlamış, otel faturalarının ortaya çıkmasının ardından sessiz kalmayı tercih etmişti. (Güneş)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Zekeriya Öz, Gülen'in ininde saklanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz