: İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz

Genel Sekreteri , 'İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz' dedi ve konuyla ilgili konuşurken iki diktatörden örnek verdi: En az , kadar bizim de duyarlı olmamız lazım.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 12:39 Güncelleme Tarihi: 18.8.2015 14:36
Gürsel Tekin: İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz

Genel Sekreteri , Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı.

Tekin'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Bu ülkede barışı, kardeşliği, sosyal bütünlüğü düşünmek istiyorsak birinci önceliğimiz toplumsal duyarlılık içerisinde siyasetçilerin tamamı, başta sayın Cumhurbaşkanı'nın çocuğu, sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun oğlu ve bizim çocuklarımız... Bizim çocuklarımızı askere gönderelim. Siyasetçilerin çocukları askere gitmeli eğer olağanüstü bir durum varsa. Söz konusu vatansa önce çocuklarımızı göndermeliyiz.

En az , kadar bizim de duyarlı olmamız lazım. Yoksul, perişan vatandaşın çocukları şehit düşecek, biz de önümüzdeki seçimde hangi siyasi parti oyunu 2 puan daha yükseltebilir arayışı içine girmemiz bu bir vahim olaydır.

BEDELLİ ASKERLİK KONUSU

Bütün nimetlerden bizim çocuklarımız yani siyasetçilerin çocukları faydalanacak, külfetleri de yoksul ailelerin çocuklarına yükleyeceğiz... Bunu kabul etmek mümkün değildir. Bedelli olanlar... İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz.

Eğer bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, kardeşliğini düşünüyorsanız, şuna emin olun, siyasetçilerin çocukları askere gittiği zaman bu sorunlar kısa süre içerisinde çözülür.

Ama elbette insanların çocukları ölmesin. İnsanların evlatları en kutsal değeridir. Siyasetçilerin çocukların savaşa gitsin ölsün şehit olsun demiyorum. Tam tersine gittiği zaman hepimiz düşüneceğiz, sınırda nöbet tutan askerlerin annesi sabaha kadar uyumuyor. O zaman siyasetçilerin annesi de uyumayacak ve diyecek ki "Buna çare bulun."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürsel Tekin: İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz