Cumhurbaşkanı seçim hakkında bilgi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 1 Kasım'da yeni bir seçime gidileceğini belirtirken 7 Haziran sonrası sağlıklı bir atmosferin oluşmadığına dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 21.8.2015 15:07 Güncelleme Tarihi: 21.8.2015 15:15
Cumhurbaşkanı seçim hakkında bilgi verdi

Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'den yapılan ''görev verme'' çağrılarına yönelik 'Beştepe'ye gitmem' diyen birini Beştepe'ye niye çağırayım diyerek, Türkiye'yi erken seçime götüreceğini ve ülkenin 1 Kasım'da yeniden seçim yaşayacağını aktardı.

7 HAZİRAN UMUTTU AMA...

olayları ile ilgili olarak, ''78 milyonun kardeş olduğu bir yapıyı tesis edelim istedik. 7 Haziran seçimleri aslında bir umuttu. 7 Haziran seçimlerinden sonra arzu edilmeyen olaylar meydana gelmeye başladı. Bunun tabi öncesinde 6-7-8 Ekim olayları bu sürecin en tahlisiz hadiseleri idi. Peki bunları sokaklara çeken kim diye baktığımızda bölücü terör örgütünü arkasına alan bir parti başkanıydı. Bu kişiyi bir takım medya alladı pulladı yeri geldiğinde ise eline sazı dahi verdi'' diyen Erdoğan,

7 Haziran'dan sonraki süreçin parlementoda devam etmediğini belirterek, ''Çok daha aşırı bir şekilde şiddet tırmandırıldı. Bölücü terör örgütü hem içeriden hem de dışarıdan ülkemizi bölme gayretlerine girişildi.'' dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı seçim hakkında bilgi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz