'lı militanı "yöre sakini" olarak haber yaptı!

Terör örgütü ’nın kanlı eylemlerini görmezden gelen Doğan Medya Grubu, basın tarihine geçecek bir skandala imza attı. Gruba bağlı haber ajansı , Diyarbakır ’da PKK’lı terörist Yılmaz B. ile röportaj yapıp ‘yöre sakini’ diye servis etti. Röportajda ‘asker sivillere saldırdı’ yalanını söyleyen teröristin, kamplarda eğitim aldığı belirlendi.

Giriş Tarihi: 21.8.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 21.8.2015 11:40
DHA PKK'lı militanı yöre sakini olarak haber yaptı!

Terör örgütü 'nın saldırılarını görmezden gelen Doğan Medya Grubu bu kez fena çuvalladı. Gruba bağlı haber ajansı, Diyarbakır 'da bir teröristle röportaj yaparak 'yöre sakini' diye servis etti. Silvan'da özerklik ilan ederek terör estiren PKK'lılara müdahale edilmişti. Valilik sokağa çıkma yasağı ilan ederek kamu binalarını işgal eden örgüt mensuplarını etkisiz hale getirmişti.

AĞIR İFTİRALAR BULUNMUŞTU
Ardından yasak kaldırılarak basın mensupları ilçeye alınmıştı. Bu basın mensupları arasında Doğan Medya Grubu'na bağlı 'Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) muhabir ve kameramanları da vardı. Bölgeden izlenimlerini aktaran ajans, haberinde bir de röportaja yer vermişti. Operasyonda zarar görmüş bir binanın başında yapılan röportajda 'yöre sakini' diye tanıtılan Yılmaz B., güvenlik güçlerine ağır ithamlarda bulunmuştu. Yılmaz B. sivil halka saldırıldığını ileri sürerek "Devlet terörü yaşanıyor" iddiasında bulunmuştu. Bu iddialar da DHA tarafından abonelere servis edilmişti. Ancak kısa bir süre sonra gerçek ortaya çıktı. Yılmaz B.'nin, PKK kamplarında eğitim alan bir terörist olduğu belirlendi. Yılmaz B'nin elinde uzun namlulu silah ve sözde PKK kıyafetlerila fotoğrafları ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde hendek kazıp yola barikat kuran ve Aile Sağlığı Merkezi'nin hizmet vermesini engelleyen PKK'lı teröristlere yönelik operasyon, helikopterden görüntülendi. Yaklaşık 700 asker ve polisin katılımıyla düzenlenen operasyona ilişkin görüntülerde, teröristler, gizlendikleri evlerin damından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunmak için pusu kuruyor.

Güvenlik güçleri, pusu kuran teröristlere müdahalede bulunuyor. Köşeye sıkışan bazı teröristler kaçmaya çalışırken bazıları da kazdıkları hendeklerin ardından güvenlik güçlerine ateş açıyor. İlçedeki operasyonlar sonucu 3 av tüfeği, el yapımı 9 bomba, 8 roketatar mühimmatı, 4 roketatar motoru, mutfak tüpü içine hazırlanmış bomba düzeneği ve çeşitli mühimmat ve malzeme ele geçirilmiş, 11 hendek kapatılıp 20 barikat kaldırılmış, 4 terörist de etkisiz hale getirilmişti.

Van'ın Çatak ilçesinde de Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı'na teröristlerin gerçekleştirdiği saldırı ve yaşanan çatışma anları saniye saniye görüntülendi. 1 Ağustos'taki saldırının görüntülerinde güvenlik güçleri, PKK'lı gruptan 2'sini vurarak yaralıyor. Bir süre daha ateş açmaya devam ederek geri çekilen teröristler, yaralı örgüt mensuplarını da yanlarına alarak geldikleri araca binip kaçıyor.

Kaymakamlık kepçelere el koydu

HDP'li belediyelerin iş makineleriyle yolları kazarak mayınlı tuzaklar kuran PKK'nın oyunu Bitlis'in Hizan ilçesinde bozuldu. Hizan Kaymakamlığı, araçlarını terör örgütünün hizmetine veren HDP'li belediyenin elindeki tüm iş makinelerine el koydu. İş makinalarını ele geçiren PKK, il ve ilçe merkezlerine hendek kazıp barikat kuruyor. Askerler ve polisin geçişlerini ve güvenlik tedbiri almasını engellemek isteyen terör örgütü mensupları, kazdıkları bu barikatların yanı sıra mayınlı tuzak kurarak güvenlik güçlerine saldırıyordu.

YENİŞAFAK

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
DHA PKK'lı militanı "yöre sakini" olarak haber yaptı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz