Figen Yüksekdağ ODTÜ'de konuştu

Muş'ta güvenlik güçlerimize saldırı düzenleyen ve öldürülen teröristin ailesini ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ı ODTÜ'ye gitti.

Giriş Tarihi: 21.8.2015 13:24 Güncelleme Tarihi: 21.8.2015 13:29
Figen Yüksekdağ ODTÜ'de konuştu

Uzaya uydu fırlatılmasına yönelik proje kapsamında Erdoğan ODTÜ'yü ziyaret etmiş ve üniversite adeta savaş alalına dönmüştü. Öğrencisinden akademisyenine kadar üniversitenin önemli bir bölümü protestoya katılmış, polisle çatışmıştı.

ODTÜ'NÜN HDP AŞKI
Ardından Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder'in ziyaret ettiği ODTÜ'de tek bir olay yaşanmamış, HDP mitingi gibi büyük bir kalabalık Demirtaş'ı dinlemişti.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, ODTÜ'nün Vişnelik binasında düzenlenen "Akademisyenler Barışı Konuşuyor" konulu programa katıldı.

"SAVAŞ İLAN EDİLDİ"
Karşımızdaki siyasi yapının Türkiye toplumunun doğrudan kendisini ifade eden demokratik arayışına karşı bütün Türkiye toplumunun çözüm ve barış talebine karşı ve savaş ilan etmiş durumda. Bugün bu savaş sadece HDP, sadece Kürt siyasetine oturtulduğu bir şiddet sarmalı değil. Bugün bir siyasi bir muharebe başlattı. Siyasi iktidar. Tekçi rejimi, yeniden inşa etme hamlesi.

Ensonhaber.com

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Figen Yüksekdağ ODTÜ'de konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz