Kobani'de hazırlanıp Türkiye'de patlatılıyor

Teröristlerin hain saldırılarında kullandığı bombaları nasıl yaptığına dair korkunç bilgilere ulaşıldı. ’li belediyenin kontrolündeki sevkiyatla Kobani'ye giden hammadde, bomba olarak Türkiye'ye geliyor.

Giriş Tarihi: 22.8.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 22.8.2015 14:38
Kobani'de hazırlanıp Türkiye'de patlatılıyor

Terör örgütü , art arda düzenlenen operasyonlarla bomba yapımında kullandığı patlayıcı maddelerin büyük bir bölümünü kaybetti. Bomba üretim tesisi kullanılamaz hale gelen ve deneyimli teröristleri tutuklanan PKK, üretimi sınır dışına taşıdı. Türkiye'den giden tonlarca suni gübre, Kobani'de patlayıcıya dönüştürüldükten sonra tekrar Türkiye'ye sokuluyor. Bu sevkiyatlarda 'li belediyeler de etkin rol oynuyor.

GÜBRELER İŞLENİYOR

Türkiye'de imal edilen amonyum nitrat oranı yüksek suni gübreler, tarımsal alanlarda kullanılacağı bahanesiyle Mürşitpınar kapısından PYD kontrolündeki Kobani'ye götürülüyor. Burada kimyasal işlem gören tonlarca suni gübre, patlayıcı maddeye dönüştürülüp kaçak yollardan tekrar Türkiye'ye sokuluyor.

GÜÇLENDİRİLİYOR

Patlayıcı madde HDP'li belediyelere ait araçlar tarafından önce depolara taşınıyor. Teröristlerin HDP'li belediyeye ait depolarda plastik patlayıcılarla güçlendirdiği bombalar, saldırı yapılacağı yere de yine belediye araçlarıyla götürülüyor. Belediyenin iş makinelerıyla açılan çukurlara konulan patlayıcılar üzerlerine asfalt dökülerek kamufle ediliyor.

TERÖRİSTLERE MAAŞ

Sokakları yangın yerine çeviren şehir teröristleri de HDP'li belediyeler tarafından maaşa bağlanmış durumda. Hendek kazıp yol kapatan teröristlere yaşına ve katıldığı eylem sayısına göre 50 ila 150 lira arası para veriliyor.

HER KAMYONDAN HARAÇ

Esnaftan haraç toplayan HDP'li belediyeler, Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan geçerek Kobani'ye çimento, demir gibi ticari malzeme götüren kamyonları tespit ederek sefer başına 500 TL alıyor. Haraç vermeyi reddedenlerin aracı ise, belediyenin para aktardığı teröristler tarafından yakılıyor.

İŞ MAKİNELERİNE TEDBİR

Terör örgütü PKK'nın yol kazıp patlayıcı yerleştirmek için kullandığı iş makinelerine yönelik tedbir kararı alan Bitlis Valiliği, şiddet olayı yaşanması halinde iş makineleri gösterilecek yerlere park edilmesi için genelge yayınladı. İtiraz halinde kolluk kuvvetleri zor kullanarak makineleri parka çekecek.

BELEDİYE ARACINDAİ 100 KG AMONYUM NİTRAT

Emniyet güçlerinin, Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir kamyon içerisinde yaptığı aramada 100 kilogram amonyum nitrat, 26 adet patlayıcı yapımında kullanılan fitil ve 20 adet büyük pil ele geçirildi. Araçta bulunan 2 kişi ise gözaltına alındı. Belediyeye ait araçta yaklanan patlayıcı madde, HDP'li belediyelerin teröre verdiği desteği gözler önüne serdi.

Güneş gazetesi

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kobani'de hazırlanıp Türkiye'de patlatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz