'Şehidin amcası' 'lı çıktı(!)

Siirt'teki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 8 askerden biri olan Recep Beycur'un cenaze töreninde sloganlarla provokatörlük yapan şahıs sempatizanı çıktı. Şehidin amcasından Erdoğan'a protesto olarak bazı yayın organlarının servis ettiği haberde diğer bir yalan ise şahsın şehidin amcası olduğu.

Giriş Tarihi: 22.8.2015 16:57 Güncelleme Tarihi: 22.8.2015 16:59
'Şehidin amcası' PKK'lı çıktı(!)

Siirt Pervari'de 'lıların yola döşeği mayının patlaması sonucu şehit olan 8 askerden Erzurumlu Komando Er Recep Beycur'un cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto eden şahıs, şehit yakınları tarafından susturulmuştu. Bazı medya organları bu provokatörün Şehit Recep Beycur'un abisi olduğunu iddia etti. Söz konusu gazeteler provokatörün bu eylemini şehit yakınlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye tepkisi olarak sundu.

Şehidin amcası değil PKK sempatizanı çıktı
Gazetelerde, haber sitelerinde ve TV kanallarında günlerce haberi yapılan bu terörist, şehit er Recep Bulur'un kardeşi, babası, abisi, amcası değildi. Soyadı bile aynı değildi. "Ömer Bulur" isimli bu kişi HDP ve PKK sempatizanı bir provokatör olduğu açıkça belli olan paylaşımları ortaya çıktı. Fotoğraflarda elinde silahlı teröristleri paylaşan acılı yakın akraba gibi cenaze töreninde provokatörlük yaptı.

'dan provakatöre destek
Şahit cenazesinde gazetecilere yönelik "Yazın bunu Allah rızası için yazın" ifadelerini köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da PKK'lı provakatörün bu çıkışını şehit yakının tepkisi olarak sundu. Hakan "Allah rızası için yazdım" ifadelerini kullandı.

PKK'nın yeni yöntemi
Yeni bir propaganda yöntemi geliştiren PKK Örgüt sempatizanları akraba gibi cenaze törenlerine göndererek provokatörlük yaptırıyor. PKK'nın bu stratejisine alet olan paralel yayın kurumları ve Doğa Grubu başta olmak üzere Cumhuriyet gibi gazeteler de "AK Parti şehit cenazesinde protesto edildi" gibi servis etti.

Star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şehidin amcası' PKK'lı çıktı(!)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz