Davutoğlu'ndan 'ya: Ağa babalarınız ne derse desin...

Başbakan Davutoğlu korucu ve şehit ailelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Davutoğlu'nun hedefinde vardı. Dış güçlerin maşası konumundaki PKK'nın Kürt vatandaşların temsilcisi olmadığını hatta zarar verdiklerini ifade ederek, "Ağa babalarınız ne derse desin biz mücadelemize ve Kürt kardeşlerimizle yan yana olmaya devam edeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 24.8.2015 15:13 Güncelleme Tarihi: 24.8.2015 15:16
Davutoğlu'ndan PKK'ya: Ağa babalarınız ne derse desin...

Çankaya Köşkü'nde şehit ailelerine hitap etti

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Türkiye bütün vatandaşlarının haklarına riayet eden bir ülke olarak istikararın, kamu düzeninin hakim olduğu, savaş halindeki ülkelerden kaçarak bize sığındıkları bir ülkeyiz. Onlar yönünü Türkiye'ye dönüyor. Özgürce yaşamak istediği, üzerine bomba düşmenin olmayacağı bir ülke düşündüğü zaman yönünü Türkiye'ye çeviriyor.

Sizler Anadalu'nun ve Mezepotamya'nın aziz korucularısınız. Sizler gönüllerin koruyucularısınız.

ANNELERİN YÜREKLERİNDEN GELEN SESİ HALA HATIRLIYORUM

önce Kürt kardeşlerimize zulüm eden bir örgüttür. Annelerin yüreğinden gelen sesi hala hatırlıyorum. Çocuklarımızı kurtarın diye ağlıyorlardı. Bu çocuklar batıdaki çocuklardan hiçbir farkı olmayan özgür doğan çocuklardı. Onu kendilerine rabot haline dönüştürenler insanlık suçu işliyor. Asırlarca süren kardeşliğimiz hedef alındı. Demografik çalışmalar planlandı. Kamu düzeni yoksa kimse geleceğinden emin olamaz.

TERÖR ÖRGÜTLERİ AYNI ANDA HAREKETE GEÇTİ

Üç terör örgütü aynı anda harekete geçti. 23 Temmuz'da aldığımız kararla kim kamu düzeninin bozuyorsa o odaklara karşı harekete geçildi. DEAŞ adı altında dinimizi istismar ederek çocuklarımızı Suriye'ye götüren de, Kürt kardeşlerimizi istismar edip Kuzey Irak'a götürenler devlet gücümüz karşısında boyun eğecek. DEAŞ nasıl karşı çıktıysa PKK terörüne de karşı çıkalım, etnik ayrımcılığa karşı çıkalım gibi dini ayrımcılığa da karşı çıkalım. Ben bütün sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. DEAŞ örgütüne nasıl karşı çıktıysak PKK'ya da karşı çıkalım.

AĞA BABALARINIZ NEYİ SÖYLERSE SÖYLESİN...

Ne tuzak kurarsanız kurun dışarıdaki ağa babalarınız neyi söylerse söylesin bu topraklardaki Türk, Kürt, Zaza kardeşliği Sünnî, Alevi kardeşliği ebediyen sürecek. Siz kimleri arkanıza alırsanız alın hangi odaklardan gidin Türkiye'yi karıştırın diye talimat alırsanız alın, işte bu yiğit Anadolu ve Mezopotamya insanları varya onlar sizin karşınızda o talimat aldığınız odaklara da ders vermeye kararlıdır.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan PKK'ya: Ağa babalarınız ne derse desin...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz